Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

Pittsburgh zdolal Boston a je líder Východnej divízie

Hokejista Pittsburghu Penguins Jake Guentzel sa tešípo strelení gólu počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins - Boston Bruins v Pittsburghu v nedeľu 25. apríla 2021. Foto: TASR/AP

Pittsburgh figuruje na čele divízie o bod pred Washingtonom, ktorý má zápas k dobru.

New York 26. apríla (TASR) - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili nad Bostonom 1:0 a vyšvihli sa na prvé miesto Východnej divízie NHL. Ich štvrtý triumf za sebou zariadil v 45. minúte Jake Guentzel, tridsiatimi úspešnými zákrokmi sa blysol brankár Tristan Jarry. Pittsburgh figuruje na čele divízie o bod pred Washingtonom, ktorý má zápas k dobru.

Pre Jarryho to bol to prvý shutout v sezóne a šiesty v 90. zápase v profilige. "Moji spoluhráči boli úžasní, v uplynulých zápasoch odviedli dobrú prácu pri blokovaní striel súpera. Hrali sme viac zozadu, ale vypracovali sme si aj dosť šancí," povedal Jarry pre nhl.com. Jeho náprotivok v bránke Bostonu Jeremy Swayman mal 28 úspešných zákrokov. "Myslím si, že si musíme zobrať pozitíva z každého zápasu. Tlačili sme sa do bránky, boli sme pripravení. Ak takto budeme pokračovať, posunieme sa dopredu," povedal Swayman.

Brankár Pittsburghu Penguins Tristan Jarry počas zápasu zámorskej hokjeovej NHLPittsburgh Penguins - Boston Bruins v Pittsburghu v nedeľu 25. apríla 2021.

Tampa Bay zdolala Columbus 4:3 po predĺžení, už v desiatej sekunde extračasu rozhodol o výhre obhajcu Stanleyho pohára švédsky zadák Victor Hedman. Jeho spoluhráč Erik Černák strávil na ľade 21:37 minúty a pripísal si tri mínusky. Hedman rozhodol po prihrávke Braydena Pointa, ktorý mu poslal puk medzi kruhy. Bol to druhý najrýchlejší gól v predĺžení v histórii klubu. Rekord drží Mikael Andersson, ktorý 16. januára 1994 v zápase proti Winnipegu rozhodol po deviatich sekundách. "Brayden mi to skvele posunul, mal som dosť času a priestoru zamieriť. Je to dobrý pocit," uviedol Hedman.

Brankár Columbusu Blue Jackets Joonas Korpisalo (druhý sprava) a jeho spoluhráč Michael Del Zotto (vpravo) reagujú po inkasovaní gólu z hokejky hráča Tampy Mathieua Josepha, ktorý sa teší so spoluhráčmi v zápase zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets v Tampe v nedeľu 25. apríla 2021.

K triumfu NY Rangers nad Buffalom potiahol domácich útočník Mika Zibanejad, ktorý strelil svoj tretí hetrik v sezóne. Tri trojgólové zápasy v drese Rangers v jednej sezóne zaznamenal naposledy Marián Gáborík v ročníku 2020/2011. "Pravdepodobne som mal v tejto sezóne aj lepšie zápasy ako tento, hoci som v nich nebodoval. Ale jednoducho som mal dnes šťastie v koncovke. Ak máte v útoku takých skvelých hráčov sú Pavel Bučnevič a Alexis Lafreniere, ktorí vás zásobujú skvelými prihrávkami, tak potom musím len strieľať a modliť sa, aby skončil puk v bránke," povedal Zibanejad. Fínsky útočník Kaapo Kakko pridal dva góly, naposledy sa mu podarilo v zápase dvakrát skórovať 22. marca rovnako proti Buffalu. Obranca Rangers Adam Fox si v tomto stretnutí pripísal tri asistencie. Na konte ich má už 41 a so 46 bodmi je najlepšie bodujúci obranca súťaže.

Claude Giroux strelil dva góly za 22 sekúnd v tretej tretine a pomohol Philadelphii Flyers zdolať New Jersey 4:3 po nájazdoch. "Je to jeden z najkonkurencieschopnejších ľudí na svete. Je to skvelý líder a kapitán,“ uviedol o Girouxovi center "letcov" Sean Couturier. Pre "diablov" to bola desiata prehra po sebe, v ich zostave tentokrát chýbal slovenský krídelník Marián Studenič.

NHL - sumáre:

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól:
45. Guentzel (Crosby, Dumoulin). Brankári: Jarry - Swayman, strely na bránku: 29:30.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 4:3 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

12. Couturier (Myers, Provorov), 59. Giroux (van Riemsdyk, Voráček), 59. Giroux (van Riemsdyk, Voráček), rozh. nájazd Hayes – 5. McLeod (Bastian, Wood), 28. Wood (Bastian, Severson), 50. Zacha (Bratt, Hischier). Brankári: Elliott - Blackwood, strely na bránku: 36:32.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

5. Zibanejad (Lafreniere, Lindgren), 13. Kakko (Fox, Chytil), 18. Zibanejad (Panarin, Fox), 23. Zibanejad (Bučnevič, Fox), 48. Kakko (Bučnevič, Jones), 60. Rooney (Howden) – 7. Skinner (Miller, Bryson), 35. Olofsson (Reinhart, Mittelstadt), 51. S. Reinhart (Dahlin, Tokarski). Brankári: Šesťorkin - Tokarski, strely na bránku: 29:34.

TAMPA BAY LIGHTNING - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:3 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

12. Palát (Point), 27. Joseph (Point, Palát), 43. Barre-Boulet (Palát, Hedman), 61. Hedman (Point) – 18. Grigorenko (Gavrikov, Lehtonen), 20. Robinson (Bjorkstrand, Domi), 41. Robinson (Domi, Bjorkstrand). Brankári: Vasilevskij - Korpisalo (43. Merzlikinš), strely na bránku: 34:22.

Slovák v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 21:37 0 0 0 -3 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Individuálne štatistiky

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 26. aprílu 2021: