Sobota 27. júl 2024Meniny má Božena

Montreal i Washington prehrali, Slafkovský a Fehérváry s mínuskami

Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (vľavo) a brankár Toronta Maple Leafs Martin Jones počas prípravného zápasu pred novou sezónou NHL Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs v meste Montreal v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Slafkovský odohral za Canadiens 17:14 min, mal dve strely a dva hity.

New York 1. októbra (TASR) - Hokejisti Montrealu prehrali v prípravnom dueli pred štartom nového ročníka NHL s Torontom 1:3. Slovenský útočník v drese domácich Juraj Slafkovský nebodoval a pripísal si mínusový bod. Rovnakú bilanciu mal aj obranca Martin Fehérváry, ktorého Washington podľahol Detroitu 2:5. Hráči Los Angeles v zostave s útočníkom Martinom Chromiakom uspeli na ľade San Jose 2:1 po predĺžení.

Slafkovský odohral za Canadiens 17:14 min, mal dve strely a dva hity. Jediný gól jeho tímu zaznamenal Kaiden Guhle, v bránke Toronta sa 33 úspešnými zákrokmi blysol Martin Jones. Fehérváry mal minutáž 20:18 s jednou strelou na bránku, dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Jeho spoluhráči Dylan Strome a Matthew Phillips sa prezentovali gólom i asistenciou, za Detroit dvakrát skóroval Dylan Larkin. Chromiak z Los Angeles strávil na ľade 15:07 min, mal dve strely.

NHL - výsledky:

Buffalo - Columbus 4:3, Tampa Bay - Nashville 5:4, Detroit - Washington 5:2, Minnesota - Chicago 3:2 pp, Montreal - Toronto 1:3, NY Islanders - NY Rangers 5:3, Philadelphia - New Jersey 2:3 pp, St. Louis - Dallas 3:4 pp, Vancouver - Edmonton 5:2, San Jose - Los Angeles 1:2 pp