Quantcast
< sekcia Šport

NHL: Rask sa dohodol na ročnej zmluve s Bostonom

Na snímke zo 14. januára 2021 brankár Bostonu Bruins Tuuka Rask (40) a Jack Hughes (86) z New Jersey Devils počas zápasu zámorskej NHL v Newarku. Foto: TASR/AP

Brankár už na konci minulej sezóny avizoval, že nechce hrať za iný klub ako Boston.

Boston 11. januára (TASR) - Fínsky hokejový brankár Tuukka Rask sa dohodol na zmluve do konca sezóny so svojím klubom NHL Bostonom Bruins vo výške 1 milióna USD. Tridsaťštyriročný víťaz Vezinovej trofeje z roku 2014 bol voľným hráčom mimo kontraktu, keďže sa zotavoval zo zranenia boku. V uplynulej sezóne za "medvede" odohral 24 duelov.

Už na konci minulej sezóny avizoval, že nechce hrať za iný klub ako Boston. "Tu sme doma. V tomto bode môjho života a mojej kariéry nevidím jediný dôvod, aby som hral niekde inde ako v Bostone, aj vzhľadom na môj zdravotný stav," povedal vtedy. O dohode zainteresovaných strán informovala v utorok agentúra AP citujúc anonymný zdroj z prostredia profiligy, keďže kontrakt ešte nie je oficiálne uzavretý. Víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 počas kariéry pôsobil okrem Bostonu len v Ilves Tampere, Providence Bruins (AHL) a 17 duelov odchytal za HC Plzeň (2012/2013).