Sobota 30. marec 2024Meniny má Vieroslava

NHL: Rasmussen vynechá pre trest dva súťažné zápasy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Kanaďan v zápase proti Bostonu Bruins, v ktorom Detroit prehral 1:5, vysokou hokejkou nebezpečne zasiahol Čecha Davida Krejčího.

New York 29. októbra (TASR) - Oddelenie pre bezpečnosť hráčov hokejovej NHL udelilo Michaelovi Rasmussenovi trest, pre ktorý vynechá nasledujúce dva duely. Útočník Detroitu Red Wings príde aj takmer o 16.000 eur.

Kanaďan v zápase proti Bostonu Bruins, v ktorom Detroit prehral 1:5, vysokou hokejkou nebezpečne zasiahol Čecha Davida Krejčího, za čo ho rozhodca v druhej tretine poslal na dve minúty na trestnú lavicu. Rasmussen nebude môcť nastúpiť do súbojov proti Minnesote a Buffalu. Podľa podmienok kolektívnej zmluvy a na základe jeho priemerného ročného platu príde takmer o 16.000 eur, ktoré vedenie súťaže venuje do Fondu pomoci hráčom v núdzových situáciách, informoval oficiálny web NHL.