Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

NHL: Ružička dostal za faul na Shattenkirka pokutu

Na snímke vľavo slovenský center Calgary Adam Ružička oslavuje svoj gól v zápase hokejovej NHL Calgary Flames - New York Islanders v noci na 13. februára 2022. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdvaročný útočník odohral v tejto sezóne za Flames 16 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal tri asistencie.

New York 18. februára (TASR) - Slovenský hokejista Adam Ružička z Calgary Flames dostal od disciplinárnej komisie NHL pokutu 2004,17 dolárov za faul lakťom na obrancu Anaheimu Kevina Shattenkirka.

Je to najvyššia možná pokuta podľa pravidiel kolektívnej dohody. Incident sa odohral v šiestej minúte prvej tretiny stredajšieho zápasu, v ktorom "plamene" vyhrali 6:2. Ružička dostal za zákrok dvojminútový trest.