< sekcia Šport

Seattle odohrá prvý zápas 12. októbra na ľade Vegas

Mark Giordano, obranca Calgary Flames počas svojho predstavenia ako hráča Seattle Kraken. Foto: TASR/AP

Celkovo sa Seattle predstaví v príprave v šiestich dueloch, dvakrát nastúpi proti Canucks, Edmontonu Oilers a Calgary Flames.

Seattle 22. júla (TASR) – Nový klub hokejovej NHL Seattle Kraken odohrá svoj prvý zápas v profilige 12. októbra na ľade Vegas Golden Knights. Doma sa 32. tím súťaže predstaví premiérovo 23. októbra proti Vancouveru Canucks.

Úvodný zápasový program oznámil Kraken v stredu počas expanzného draftu, kompletný rozpis zápasov zverejní vedenie NHL vo štvrtok. Mal by prísť v dvoch verziách, keďže ešte nie je doriešená otázka účasti hráčov na olympijskom turnaji. Vegas Golden Knights sú pred Seattlom posledným expanzným tímom, do NHL vstúpili v sezóne 2017/2018. Vancouver je pre Kraken geograficky najbližší súper. Všetky tri tímy budú účinkovať v Pacifickej divízii.

Seattle bude hrať domáce zápasy v aréne Climate Pledge, ktorá ešte prebieha rekonštrukciou. Komisár NHL Gary Bettman bol v stredu na obhliadke arény a uviedol, že na začiatok sezóny bude všetko pripravené. „Bude to moderná a ekologická aréna," povedal Bettman podľa nhl.com.

Prvý prípravný zápas odohrá Seattle 26. septembra proti Canucks v Spokane Veterans Memorial Arena v štáte Washington, domovskom stánku juniorského tímu Spokane Chiefs z WHL. Aj ďalšie dva domáce prípravné zápasy odohrá Kraken v arénach tímov WHL. Celkovo sa Seattle predstaví v príprave v šiestich dueloch, dvakrát nastúpi proti Canucks, Edmontonu Oilers a Calgary Flames.