NHL: Slovenský obranca Féherváry strelil svoj prvý gól v profilige

Hokejista Washingtonu Capitals Slovák Martin Fehérváry, archívne foto. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdvaročný hráč Washingtonu Capitals v druhej tretine domáceho stretnutia s Calgary znížil na 2:3 po asistenciách Toma Wilsona a Alexandra Ovečkina.

New York 23. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Martin Féherváry si otvoril strelecký účet v NHL. Dvadsaťdvaročný hráč Washingtonu Capitals v druhej tretine sobotného domáceho stretnutia s Calgary znížil na 2:3 po asistenciách Toma Wilsona a Alexandra Ovečkina. Slovenský reprezentant dosiahol prvý gól vo svojom jedenástom zápase v profilige. Washington napokon prehral 3:4 po predĺžení, Feherváry si okrem gólu zapísal aj tri plusové body.

Capitals prehrávali po prvej tretine 0:3, v 23. minúte Jevgenij Kuznecov znížil a o necelých päť minút prišiel okamih Slováka. Ten si narazil puk s Wilsonom, od mantinelu nakorčuľoval k pravému kruhu a strelou švihom prekonal brankára Flames Dana Vladařa. Feherváryho si Washington vybral v 2. kole celkovo zo 46. miesta vstupného draftu NHL z roku 2018.

Ottawa - NY Rangers 2:3, Washington - Calgary 3:4 pp (za domácich M. Féherváry 1+0)