NHL: Tampa Bay v zostave s Černákom zdolala v príprave Floridu

Hokejisti Tampy Bay Lightning Nikita Kučerov (vľavo) a Erik Černák, archívna foto. Foto: TASR/AP

Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3),

Toronto 30. júla (TASR) - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v stredajšom prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte nad Floridou 5:0. Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty. Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).

"Point s Kučerovom sú výnimoční hráči. Funguje medzi nimi úžasná chémia a svojimi výkonmi ťahajú dopredu celé mužstvo," pochvaľoval si kouč "bleskov" Jon Cooper spoluprácu ofenzívnych lídrov prvej formácie. Černák v závere zozadu narazil do Franka Vatrana a následne sa dostal do potýčky s Joshom Brownom, ktorý prišiel pomstiť svojho spoluhráča. Obaja aktéri šarvátky dostali štyri trestné minúty za hrubosť.

Prvou hviezdou zápasu Washingtonu s Carolinou sa stal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Ruský útočník sa podieľal na víťazstve 3:2 dvoma gólmi a asistenciou. Richard Pánik sa predstavil vo štvrtej formácii Washingtonu, odohral 11:05 minúty a mal mínusový bod. Caroline chýbali pre zranenia obranca Dougie Hamilton a útočník Martin Nečas. "Dve tretiny sme nehrali dobrý hokej. Dlhá súťažná prestávka na nás očividne zanechala stopy, hráči sa ťažšie rozbiehali. V záverečnej tretine sa už výkon tímu zlepšil, asi takto by som si to predstavoval," poznamenal tréner Hurricanes Rod Bind'Amour.

V Edmontone si Colorado poradilo s Minnesotou 3:2. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára St. Louis podľahol Chicagu 0:4. Troma bodmi sa blysol český útočník Dominik Kubalík, ktorý k dvom zásahom v presilových hrách pridal asistenciu. Shutoutom v drese Blackhawks sa blysol Corey Crawford, ktorý zneškodnil 21 striel. Ruský útočník Vladimir Tarasenko nastúpil na prvý zápas od 24. októbra minulého roka, keď si v zápase s Los Angeles Kings poranil rameno a musel absolvovať operáciu. Na ľade strávil vyše 15 minút a Crawforda ohrozil štyrmi strelami. "Myslím, že každý mohol vidieť, ako sa s pribúdajúcimi minútami cíti na ľade komfortnejšie. Určite bol nervózny, dlhý výpadok je vždy cítiť, napriek tomu patril medzi našich najnebezpečnejších hráčov. Som presvedčený, že sa čoskoro dostane do starej formy," povedal o Tarasenkovi kapitán St. Louis Alex Pietrangelo.

sumáre - príprava NHL:

WASHINGTON CAPITALS - CAROLINA HURRICANES 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Ovečkin (Oshie, Orlov), 11. Kuznecov (Ovečkin, Orlov), 33. Ovečkin (Wilson, Jensen) - 9. Trocheck (Gardiner), 43. Teräväinen (Aho, Williams). Brankári: Holtby (31. Vaněček) - Mrázek (33. Reimer), strely na bránku: 25:27.

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 28. Saad (Toews, Kubalík), 30. Strome (Kane), 46. Kubalík (Dach, Kane), 53. Kubalík (Toews, Dach). Brankári: Crawford - Binnington, strely na bránku: 23:21.

NEW YORK RANGERS - NEW YORK ISLANDERS 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 57. Chytil (Fast, Smith) - 30. Beauvillier (Greene, Dobson), 56. Toews (Brassard, Johnston). Brankári: Šesťorkin - Varlamov, strely na bránku: 27:22.

WINNIPEG JETS - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Poolman (Wheeler, Beaulieu), 35. Ehlers (Laine, Morrissey), 37. Kulikov (Roslovic, Copp), 59. Wheeler (Scheifele, Connor) - 54. Roussel (Gaudette). Brankári: Hellebuyck - Markström, strely na bránku: 34:38.

FLORIDA PANTHERS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 14. Point (Palát, Kučerov), 20. Point (Shattenkirk), 22. Kučerov (Sergačov, Point), 26. Schenn (Palát, Gourde), 50. Kučerov (Point, Palát). Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 26:34.

MINNESOTA WILD - COLORADO AVALANCHE 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Dumba (Staal, Hunt), 15. Staal (Soucy, Parise) - 2. Donskoi (Namestnikov, Johnson), 5. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 25. Landeskog (Makar, Rantanen). Brankári: Stalock (31. Dubnyk) - Grubauer (31. Francouz), strely na bránku: 34:29.

Richard Pánik (Washington) 11:05 0 0 0 -1 0 0

Erik Černák (Tampa Bay) 13:59 0 0 0 0 3 4

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/