Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Tampa Bay zdolala Detroit 3:1, New Jersey prehralo na ľade NY Rangers

Obranca Tampy Bay Lightning Michail Sergačev (98) oslavuje na lavičke po góle proti Detroitu Red Wings počas tretej tretiny hokejového zápasu NHL v piatok 4. marca 2022 v Tampe na Floride. Foto: TASR/AP

Dallas bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru zvíťazil na ľade Winnipegu 4:3 po predĺžení.

New York 5. marca (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase NHL na domácom ľade nad Detroitom 3:1. Slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral vyše 22 minút a zapísal si do štatistík dve strely.

Druhý tím východu sa spamätal z prehry 1:5 s Pittsburghom. Rozhodujúci gól na 2:1 vsietil v 51. min ruský obranca Michail Sergačov v početnej výhode. Steven Stamkos pridal poistku dve sekundy pred koncom do prázdnej brány. Pri všetkych troch góloch domácich asistoval švédsky obranca Victor Hedman. Detroit nedokázal zvíťaziť v Tampe už 18-krát z uplynulých 19 duelov. Nestačil mu ani výkon brankára Alexa Nedeljkovica, ktorý si pripísal 35 zákrokov. Hráči Lightning strácajú na konferenčného lídra Carolinu tri body a majú o zápas menej. "Dnes to nebol z našej strany najkrajší hokej, no viedol k úspechu. Nenávidíme prehry možno viac, ako máme radi víťazstvá. Dnes sme urobili krok správnym smerom," cituje TASR slová obrancu Tampy Ryana McDonagha

Nedarilo s New Jersey, ktoré prehralo na ľade New Yorku Rangers 1:3. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, odohral takmer 11 minút a dvakrát vystrelil. Dallas bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru zvíťazil na ľade Winnipegu 4:3 po predĺžení.

Dallas bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru zvíťazil na ľade Winnipegu 4:3 po predĺžení. O triumfe Stars rozhodol Jason Robertson, ktorý v 65. min skompletizoval hetrik. Gólman Braden Holtby podržal spoluhráčov 39 zákrokmi. Winnipegu nestačili ani dva góly Paula Šťastného. "Bol som už trochu mimo, dostihla ma únava. Lenže potom súper stratil puk a ja milujem protiútoky. Chcel som sa ocitnúť v takej situácii, a tak som zo seba vydal posledné zbytky energie," popísal rozhodujúci moment zápasu Robertson.

Vedúci tím Východnej konferencie z Caroliny zdolal doma Pittsburgh 3:2 po predĺžení a a zvíťazil po dvoch predchádzajúcich prehrách. O rozhodujúci zásah sa postaral v štvrtej minúte predĺženia Andrej Svečnikov v presilovej hre. Pittsburgh viedol po úvodnej dvadsaťminútovke 2:0, no potom sa dvakrát presadil Jordan Staal v 25. a 50. min. Hurricanes zvíťazili štvrtýkrát v sezóne v prípade, keď po druhej tretine prehrávali.

Los Angeles Kings vyhrali na ľade Columbusu 4:3 po predĺžení. Hrdinom duelu sa stal Viktor Arvidsson, ktorý skóroval trikrát. V 57. min najprv zariadil predĺženie a na začiatku 65. min rozhodol. "Celú sezónu som si vytváral dobré pozície a strieľal. Až dnes mi to tam začalo padať a je to dobrý pocit," tešil sa po stretnutí švédsky útočník.

Zlé obdobie prežíva Minnesota, ktorá prehrala aj v Buffale 4:5. Štvrtý tím západu tak neuspel v piatom z uplynulých siedmich stretnutí.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres - Minnesota Wild 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)

Góly: 9. Mittelstadt (Dahlin, Okposo), 27. Okposo (Mittelstadt, Dahlin), 53. Skinner (Tage Thompson), 57. Skinner (Tuch), 59. Olofsson (Krebs) – 16. Hartman (Kaprizov, Spurgeon), 44. Fiala (Gaudreau, Goligoski), 45. Kaprizov (Spurgeon, Boldy), 60. Kaprizov (Fiala, Brodin).
Brankári: Anderson - Kähkönen,
strely na bránku: 38:33, 8462 divákov.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 27. Point (Hedman, Kučerov), 51. Sergačov (Hedman, Colton), 60. Stamkos (Kučerov, Hedman) – 34. Fabbri (Seider, Bertuzzi).
Brankári: Elliott - Nedeljkovic,
strely na bránku: 38:24, 19.092 divákov.

New York Rangers - New Jersey Devils 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Zibanejad (Trouba, Kreider), 29. Chytil (Lindgren), 52. Kreider (Zibanejad, Fox) – 14. Hischier (Johnsson).
Brankári: Šesťorkin - Daws,
strely na bránku: 32:33, 18.006 divákov.

Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 3:4 pp (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 36. Laine (Nyquist), 36. Bjorkstrand (Kuraly), 37. Danforth (Domi, Kuraly) - 34. Arvidsson (Moore), 44. D. Brown, 57. Arvidsson (Kopitar), 64. Arvidsson.
Brankári: Merzlikins - Quick,
strely na bránku: 27:43, 15.778 divákov.

Winnipeg Jets - Dallas Stars 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 34. Šťastný (Copp, Ehlers), 42. Connor (Svečnikov), 53. Šťastný (Wheeler, DeMelo) - 6. Robertson (Suter, Pavelski), 40. Robertson (Harley), 56. Gurianov (Benn, Suter), 65. Robertson.
Brankári: Hellebuyc - Holtby,
strely na bránku: 42:34

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 25. Staal (Niederreiter), 50. Staal (Bear), 64. A. Svečnikov (Teräväinen, Aho) - 5. Guentzel (Pettersson, Crosby), 14. Crosby (Guentzel, Rust).
Brankári: Raanta - DeSmith,
strely na bránku: 42:24, 19.023 divákov.

Anaheim Ducks - Vegas Golden Knights 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)

Góly: 5. Silfverberg, 23. Deslauriers (Fowler, Grant), 39. Zegras (Rakell, Drysdale), 47. Terry (Fowler, Shattenkirk) - 7. Hutton (Amadio, Dadonov), 21. Marchessault (Karlsson, Smith), 24. Roy (Theodore, Whitecloud), 27. Roy (Pietrangelo, Amadio), 30. Amadio (Stephenson, Carrier).
Brankári: Gibson - Brossoit,
strely na bránku: 24:35, 12.586 divákov.

Tomáš Tatar (New Jersey) 10:46 0 0 0 0 2 0

Erik Černák (Tampa Bay) 22:07 0 0 0 0 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/