Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

NHL: Tampa utrpela štvrtú prehru za sebou, podľahla Bostonu

Boston Bruins oslavuje víťazný gól centra Charlieho Coyla (13) v predĺžení počas zápasu hokejovej NHL proti Tampe Bay Lightning v piatok 8. apríla 2022 v Tampe na Floride. Foto: TASR/AP

Colorado si pripísalo piaty triumf za sebou.

New York 9. apríla (TASR) - Hokejisti Tampy Bay utrpeli v NHL štvrtú prehru za sebou. Dvojnásobní obhajcovia Stanleyho pohára podľahli Bostonu 1:2 po predĺžení, o víťazstve hostí rozhodol v 64. minúte Charlie Coyle. Slovenský obranca Erik Černák strávil na ľade v drese domácich "bleskov" rovných 20 minút, pripísal si mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri hity.

Pri oboch góloch Bruins bol útočník Jake DeBrusk, ktorý na začiatku druhej tretiny otvoril skóre a v predĺžení prihral Coyleovi na víťazný zásah. "Dnes bol náš najlepší útočník, bol ho plný ľad. Aktívne sa zapájal do hry, hral fyzicky a neustále napádal súpera pri rozohrávke. Odviedol pre nás skutočne dobrý výkon," pochválil DeBruska tréner Bostonu Bruce Cassidy. Brankár Linus Ullmark sa na úspechu "medveďov", ktorý vyhrali štvrtý z uplynulých piatich stretnutí, podieľal 28 úspešnými zákrokmi. Boston aj vďaka nemu uspel v súboji o tretiu priečku v Atlantickej divízii, v tabuľke má pred Tampou náskok jedného bodu, úradujúci šampión klesol na pozíciu s prvou voľnou kartou. "Je zábava hrať v týchto zápasoch, keď sa blíži play off. Do konca základnej časti nás čaká 11 duelov a musíme zostať ešte sústredení. Stále je o čo hrať, chceme vstúpiť do play off na domácom ľade," povedal Ullmark pre nhl.com.

Hráči New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom potvrdili dobrú formu a zvíťazili na ľade Caroliny 2:1. O ich triumfe rozhodol gól Kylea Palmieriho 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Hurricanes pritom 57 sekúnd pred koncom vyrovnali na 1:1 a obrali brankára hostí Iľju Sorokina o čisté konto, Rus si pripísal 20 úspešných zásahov. Palmieri okrem gólu zaznamenal aj asistenciu pri úvodnom zásahu Jeana-Gabriela Pageaua. Islanders zlomili nepriaznivú bilanciu s "hurikánmi", s ktorými prehrali predošlých päť vzájomných duelov. Chára odohral 20:38 min., vyslal jednu strelu na bránku a jednu súperovu zblokoval. Jeho tím vyhral piaty zápas z uplynulých šiestich, no "ostrovania" majú už len teoretickú šancu na účasť v play off. Na Washington, ktorý si drží druhú voľnú kartu na východe, strácajú 12 zápasov pred koncom základnej časti 11 bodov. Duel nedohral obranca Caroliny Brendan Smith, ktorý utrpel zranenie pri bodyčeku Caseyho Cizikasa. Tréner Islanders Barry Trotz absolvoval svoj 1800. zápas v NHL, viac ich má za sebou len legendárny Scotty Bowman (2141). "'Palms' dal úžasný gól. Myslím si, že sa hral veľmi rýchly hokej. Bol to náročný duel pre oba tímy," poznamenal Trotz.

Colorado si pripísalo piaty triumf za sebou. Líder ligy a už istý postupujúci tím do play off zvíťazil v noci na sobotu na ľade Winnipegu 5:4 po predĺžení. V presilovke rozhodol o víťazstve Avalanche obranca Cale Makar.

Florida zdolala Buffalo 4:3, keď víťazný obrat z 1:3 zavŕšil 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sam Bennett. Bol to jeho jubilejný 100. gól a 200. bod v profiligovej kariére. Panthers natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov, dosiahli okrúhly 30. domáci triumf v sezóne a poistili si vedenie vo Východnej konferencii.

NHL - sumáre:

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Bellemare (Perry, Rutta) - 21. DeBrusk (Marchand, Bergeron), 64. Coyle (DeBrusk, McAvoy). Brankári: Vasilevskij - Ullmark, strely na bránku: 29:37, 19.092 divákov.

Carolina Hurricanes - New York Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Trocheck (Aho, DeAngelo) - 29. Pageau (Martin, Palmieri), 60. Palmieri (Parise, Nelson). Brankári: Andersen - Sorokin, strely na bránku: 21:21, 17.279 divákov.

Florida Panthers - Buffalo Sabres 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Giroux (Huberdeau, Reinhart), 30. Hörnqvist (Montour, Luostarinen), 35. Reinhart (Barkov, Giroux), 60. Bennett (Barkov, Montour) - 7. Olofsson (Krebs), 9. Pysyk, 16. Skinner (Thompson). Brankári: Bobrovskij - Tokarski, strely na bránku: 43:22, 17.728 divákov.

St. Louis Blues - Minnesota Wild 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 5. Bučnevič (Thomas, Faulk), 45. Faulk (Leddy), 51. Schenn (Barbašov), 62. Thomas (Tarasenko, Parayko) - 19. Fiala (Jost), 31. Kaprizov, 41. Middleton (Spurgeon, Eriksson Ek). Brankári: Husso - Talbot, strely na bránku: 28:38, 18.096 divákov.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 11. Scheifele (Ehlers, Šťastný), 18. Ehlers (Scheifele), 57. Scheifele (Morrissey), 60. Ehlers (Dubois, Šťastný) - 6. Aube-Kubel (Newhook, Manson), 24. Burakovsky (Makar, Byram), 30. E. Johnson (Newhook, Sturm), 45. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 63. Makar (Rantanen, MacKinnon). Brankári: Hellebuyck - Francouz, strely na bránku: 43:37, 13.900 divákov.

Zdeno Chára (NY Islanders) 20:38 0 0 0 0 1 0

Erik Černák (Tampa Bay) 20:00 0 0 0 -1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/