NHL: Tampa vyhrala vo Washingtone po predĺžení

Na snímke brankár Tampa Bay Andrei Vasilevskiy. Foto: TASR/AP

Tampa tak natiahla víťaznú sériu na šesť duelov.

New York 21. marca (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazil v nočnom zápase NHL na ľade Washingtonu Capitals 5:4 po predĺžení. Tampa tak natiahla víťaznú sériu na šesť duelov a so 118 bodmi jasne kraľuje celej profilige.

Černák odohral vyše 22 minút, dvakrát strelecky ohrozil súperovho brankára, ale pripísal si dva mínusové body. Jedným z hrdinov Tampy bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zlikvidoval 54 striel domácich. V predĺžení rozhodol obranca Victor Hedman.

Capitals môže tešiť aj bod, keď v druhej tretine zaostávali o dva góly. Napriek prehre si upevnili prvú pozíciu v Metropolitnej divízii, pred New Yorkom Islanders majú náskok troch bodov, no odohrali o jeden duel navyše. "Chcem vyzdvihnúť naše nasadenie, vďaka ktorému sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Získaný bod má pre nás cenu zlata vzhľadom na postavenie v divízii," povedal tréner Washingtonu Todd Reirden podľa oficiálneho webu profiligy. Predĺženie zabezpečil Jevgenij Kuznecov, ktorý vyrovnal 53 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby a bol to preňho stý zásah v NHL.

V ďalšom zápase prehrala Ottawa vo Vancouveri 4:7. Christián Jaroš strávil na ľade viac ako 18 minút s jedným mínusovým bodom. Senators prehrávali v 49. minúte 0:5, potom však v priebehu necelých desiatich minút skorigovali štyrmi gólmi. Nezvládli však záver, keď dvakrát inkasovali v rozmedzí 27 sekúnd. Vancouver dosiahol tretie víťazstvo za sebou, čím vyrovnal svoju najdlhšiu úspešnú sériu v tejto sezóne.

Toronto Maple Leafs aj bez chorého Martina Marinčina zvíťazilo v Buffale 4:2. "Javorové listy" uspeli druhýkrát z predošlých šiestich zápasov. "Už v uplynulom stretnutí s Nashvillom (0:3) som si myslel, že sme hrali dobre, ale nebolo nám dopriate. Myslím si, že aj dnes sme boli lepší a dočkali sme sa. Najviac ma teší, že tím je zomknutý za každých okolností," citovala trénera Toronta Mikea Babcocka agentúra AP.

Na prvý gól domácich asistoval osemnásťročný nováčik Rasmus Dahlin. Dosiahol 38. bod a stal sa druhým najproduktívnejším obrancom pred dovŕšením devätnástich rokov v histórii NHL. Na tretie miesto odsunul Bobbyho Orra. Suverénne prvý je súčasný tréner Sabres Phil Housley, ktorý stihol nazbierať 57 bodov v sezóne 1982/1983, rovnako v drese Buffala.

Sumáre - NHL:

BUFFALO SABRES - TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 16. Mittelstadt (Dahlin, Eichel), 46. A. Nylander (Sobotka, Bogosian) – 22. Matthews (Johnsson, Muzzin), 39. Tavares (W. Nylander, Matthews), 41. Marner (Tavares), 60. Hyman. Brankári: Hutton - Sparks, strely na bránku: 24:46, 19.070 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - TAMPA BAY LIGHTING 4:5 pp (1:0, 2:4, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. Eller (Hagelin), 31. Hagelin (Eller), 34. Oshie (Ovečkin, Carlson), 60. Kuznecov (Bäckström) – 22. Kučerov (Stamkos, Hedman), 23. Stamkos (Miller), 27. Cirelli (Joseph), 36. Kučerov (Stamkos, Palát), 64. Hedman (Gourde). Brankári: Holtby - Vasilevskij, strely na bránku: 58:28, 18.506 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WINNIPEG JETS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Scheifele (Connor, Trouba), 45. Connor (Myers, Copp), 48. Ehlers (Morrow, Trouba). Brankári: Gibson - Hellebuyck, strely na bránku: 29:23, 16.846 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - OTTAWA SENATORS 7:4 (1:0, 3:0, 3:4)

Góly: 15. Horvat (Edler, Pettersson), 21. Pearson (Biega, Eriksson), 26. Virtanen (Beagle), 37. Boeser (Edler, Pettersson), 41. Pearson (Horvat, Eriksson), 59. Horvat (Edler, Eriksson), 60. Eriksson (Pearson) – 49. Veronneau (DeMelo, Pageau), 50. Tkachuk (Pageau, Balcers), 54. Lindberg (Ryan, DeMelo), 59. Duclair (DeMelo, Tierney). Brankári: Markström - Nilsson, strely na bránku: 40:25, 18.500 divákov.

Erik Černák (Tampa Bay) 22:01 0 0 0 -2 2 0

Christián Jaroš (Arizona) 18:10 0 0 0 -1 0 0