Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

VIDEO NHL: Tatar asistenciou pomohol Montrealu k výhre nad Anaheimom

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Tampa Bay v zostave s obrancom Erikom Černákom si poradila doma s Pittsburghom 4:2.

New York 7. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na piatok v NHL jednou asistenciou k víťazstvu domáceho Montrealu nad Anaheimom 3:2 po predĺžení. V 18. minúte zápasu sa podieľal v presilovke na otváracom góle Nicka Suzukiho. Bola to pre neho 31. asistencia a 51. bod (20+31) v sezóne, bodoval v šiestom zápase po sebe.

Montrealu pomohol k triumfu aj brankár Carey Price, ktorý mal 35 úspešných zákrokov. Kľúčový previedol dve minúty pred koncom, keď zlikvidoval čistú šancu Jacobovi Silfverbergovi. "Carey bol vynikajúci, mal množstvo zákrokov. Najmä pri strele Silfverberga predviedol fantastický zákrok," uviedol tréner Anaheimu Dallas Eakins.

V ďalšom stretnutí si Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom poradila doma s Pittsburghom 4:2. Aj v tomto dueli bol hlavnou hviezdou brankár, konkrétne domáci Andrej Vasilevskij. Ten totiž predĺžil šnúru zápasov, v ktorých bodoval, na sedemnásť, čím o jeden duel prekonal klubový rekord krajana Nikolaja Chabibulina z roku 2003. "Andrej bol skvelý, ale má aj veľkú podporu obrancov, ktorí blokujú strely. Ak máte v tíme takúto kombináciu, môžete mať veľké šance na úspech," povedal tréner "bleskov" Jon Cooper.

Hráči Vegas triumfovali na ľade Floridy 7:2 najmä vďaka skvelému Markovi Stoneovi, ktorý sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a tromi asistenciami. Rovnaký kúsok sa mu podaril dvakrát aj v časoch, keď obliekal dres Ottawy. "Sú zápasy, keď máte pocit, že sa 60 minút nedotknete puku a potom takéto ako dnes. Ale musím povedať, že sme v tomto zápase všetci predviedli kus dobrej roboty," konštatoval 27-ročný útočník.

Detroit sa po sérii deviatich neúspechov konečne dočkal výhry, keď uspel na ľade Buffala 4:3 po samostatných nájazdoch. Dvoma gólmi sa o to zaslúžil Dylan Larkin, ktorý neskôr premenil aj rozhodujúci nájazd. "Je to dobrý pocit. Mali sme vydarený štart, dobré prvé dve tretiny, potom sme ubrali z plynu. Našťastie nám pomohol brankár Jonathan Bernier. Zvládli sme rozstrel, dva body ma tešia," povedal Larkin.

SUMÁRE NHL:

BUFFALO SABRES – DETROIT RED WINGS 3:4 pp a sn (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Vesey (Sheary, Montour), 49. Wilson (Miller), 60. Rodrigues (Ristolainen) – 5. Larkin (Daley, Fabbri), 20. Larkin (Fabbri, Hronek), 54. Bertuzzi (Filppula, Bowey), rozhodujúci nájazd Larkin. Brankári: Johansson - Bernier, strely na bránku: 32:21, 16.607 divákov.

MONTREAL CANADIENS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 18. Suzuki (Petry, TATAR), 34. Gallagher (Kovaľčuk), 65. Petry (Armia) – 30. Silfverberg (Rakell, Larsson), 43. Grant (Rowney). Brankári: Price - Gibson, strely na bránku: 27:37, 20.896 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - PITTSBURGH PENGUINS 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 10. Sergačov (Hedman, T. Johnson), 13. Stamkos (Point, Kučerov), 30. Cirelli (Hedman, Palát), 60. Kučerov (Hedman, Vasilevskij) – 30. Malkin (Hörnqvist, Letang), 44. Marino (Malkin). Brankári: Vasilevskij - Murray, strely na bránku: 29:31, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
Góly: 17. Hoffman (Trocheck, Huberdeau), 32. Trocheck (Huberdeau) – 3. Stone (Stephenson, Theodore), 22. Stone (Schmidt), 33. Pacioretty (Stone, Holden), 41. Schmidt (Šťastný, Smith), 45. Theodore (Šťastný, Merrill), 49. Marchessault (Stone, Pacioretty), 56. Pacioretty (Stone, Stephenson). Brankári: Bobrovskij (49. Montembeault) - Fleury, strely na bránku: 25:39, 15.057 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – NEW JERSEY DEVILS 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 1. Coleman (Zajac, Subban), 22. Severson (Blackwood), 42. Zacha (Rooney), 45. Wood, 52. Wood (Müller). Brankári: Elliott (45. Lyon) - Blackwood, strely na bránku: 46:19, 19.070 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – LOS ANGELES KINGS 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Góly: 22. Dal Colle (Boychuk, Leddy), 31. Bellows (Beauvillier, Brassard), 41. Martin (Toews, Pulock), 53. Bellows (Brassard, Lee), 60. Lee (Nelson) – 11. Hutton (Kempe, Lizotte), 18. Iafallo, 28. Lewis (Amadio, Hutton). Brankári: Greiss - Quick, strely na bránku: 33:25, 11.108 divákov.

OTTAWA SENATORS – COLORADO AVALANCHE 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. B. Tkachuk (Tierney, Brown) – 8. Ničuškin (Burakovsky), 25. Nieto (Bellemare, Jost), 29. Makar (MacKinnon, Rantanen), 44. Compher (Makar, Graves). Brankári: Högberg - Grubauer, strely na bránku: 26:34, 11.465 divákov.

ST. LOUIS BLUES – WINNIPEG JETS 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 32. Parayko (Thomas, Dunn), 34. Gunnarsson (Pietrangelo, O'Reilly) – 8. Harkins (Roslovic, Copp), 26. Laine (Scheifele, Connor), 50. Copp (Harkins), 60. Ehlers (Kulikov, Wheeler). Brankári: Binnington - Hellebuyck, strely na bránku: 37:25, 18.096 divákov.

MINNESOTA WILD – VANCOUVER CANUCKS 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Hunt (Fiala, Kunin), 11. Hartman (Koivu), 17. Fiala (Hunt, Donato), 55. Parise (Suter, Spurgeon) – 31. Miller (Hughes, Markström), 59. Roussel (Myers, Edler). Brankári: Stalock - Markström, strely na bránku: 37:26, 17.191 divákov.

CALGARY FLAMES – NASHVILLE PREDATORS 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 1. Bennett (Hamonic, Brodie), 32. Andersson (M. Tkachuk, Lindholm) – 2. Fabbro (Josi, Granlund), 12. Turris (Ekholm, Forsberg), 30. Granlund (Josi, Turris). Brankári: Talbot - Saros, strely na bránku: 39:35, 18.512 divákov.

ARIZONA COYOTES – CAROLINA HURRICANES 3:5
(1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 16. Goligoski (Stepan, Crouse), 25. Dvorak (Schmaltz, Goligoski), 44. Garland (Chychrun, Hall) – 26. Svečnikov (Fleury, Edmundson), 29. Slavin (Dzingel, van Riemsdyk), 32. Svečnikov (Aho, van Riemsdyk), 42. Aho (Svečnikov, Teräväinen), 60. Aho. Brankári: Raanta - Reimer, strely na bránku: 33:31, 11.632 divákov.

EDMONTON OILERS - SAN JOSE SHARKS 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Góly: 5. Gagner (Nurse, Yamamoto), 6. McDavid (Nurse), 47. Bear (Khaira, Sheahan) – 12. Meier (Burns, Dillon), 19. Kane (Burns, Thornton), 28. Letunov (E. Karlsson, Sörensen), 33. Noesen (True, M. Karlsson), 46. Meier (Labanc, Vlasic), 53. Labanc (Meier, Thornton). Brankári: Koskinen - Dell, strely na bránku: 32:31, 17.175 divákov.

Tomáš Tatar (Montreal) 15:36 0 1 1 0 4 0
Erik Černák (Tampa Bay) 23:18 0 0 0 -2 2 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty