Tatar strelil gól, Montreal však prehral

Na snímke Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP Photo/Jeffrey T. Barnes

Pod triumf Penguins sa výrazne podpísali Sidney Crosby a brankár Tristan Jarry.

New York 15. februára (TASR) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil 21. gól v tejto sezóne NHL, jeho Montreal však v noci na sobotu podľahol Pittsburghu 1:4. Dvadsaťdeväťročný útočník v závere 2. tretiny skorigoval v presilovke na 1:2. V prebiehajúcom ročníku má na konte 53 bodov (21+32).

Pod triumf Penguins sa výrazne podpísali Sidney Crosby a brankár Tristan Jarry. Kapitán "tučniakov" si pripísal tri asistencie, Jarry predviedol 34 zákrokov. Jason Zucker strelil prvé dva góly za Pittsburgh po pondelkovej výmene z Minnesoty, ten prvý bol zároveň víťazný.

"Jason sa tu bude cítiť pohodlnejšie každým ďalším dňom. Jeho zakončovateľské schopnosti sú evidentné. Dnes dal naozaj dva pekné góly, sme nadšení, že ho tu máme. Bude sa iba zlepšovať," povedal o 28-ročnej útočnej posile tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Montreal nezískal ani bod v treťom stretnutí za sebou a je na 12. mieste Východnej konferencie. "Ak ste sledovali zápas, nemyslím si, že ste videli dominovať nášho súpera. Hoci oni mali v kádri viaceré hviezdy. My sme dali jeden gól z 35 striel. Mali sme šance, dobre pozície. Znížili sme na 1:2, čo nám umožnilo zabojovať o výsledok v tretej tretine, lenže tretí gól v našej sieti nás veľmi zasiahol," vysvetlil príčiny neúspechu kouč Montrealu Claude Julien. "Bojovali sme a dlho vzdorovali, ale nehrá sa tu jednoducho, majú naozaj špičkové mužstvo," doplnil svojho kouča Tatar, ktorý strávil na ľade 16:29 minúty a okrem gólu si pripísal dve trestné minúty a mínusový bod.

Dobrú formu potvrdili hráči New Yorku Rangers, ktorí zdolali domáci Columbus 3:1 a dosiahli štvrté víťazstvo za sebou. Brankár hostí Alexandar Georgijev k tomu prispel 36 zákrokmi. Naopak, Blue Jackets prehrali štvrtý duel v rade.

Winnipeg prehral doma so San Jose 2:3 a nevyužil príležitosť dostať sa na pozíciu zaručujúcu play off. Po druhej prehre v rade je na západe na deviatom mieste. Hostia z Kalifornie otočili duel v tretej tretine dvoma "zlepenými" gólmi Melkera Karlssona a Tima Meiera v priebehu 89 sekúnd. Brankár Sharks Aaron Dell musel v záverečnej tretine predviesť 18 zákrokov, celkovo ich mal na svojom konte 30. "Potrebovali sme skvelé predstavenie a Dell bol našim najlepším hráčom. Súper mal veľa príležitostí, najmä v prvej tretine niekoľkokrát minul odkrytú sieť," povedal tréner San Jose Bob Boughner.

CAROLINA HURRICANES - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Niederreiter (H. Fleury, Nečas), 12. Foegele (Pesce, J. Staal), 34. Svečnikov (Teräväinen, Aho), 42. Nečas, 55. Edmundson (Niederreiter, Pesce) - 8. Müller (Zajac, Gusev), 55. J. Anderson (Merkley).
Brankári: Mrázek - Domingue
Strely na bránku: 31:37
18 680 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - NEW YORK RANGERS 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 39. Bjorkstrand (Harrington, Nyquist) - 1. Bučnevič (Trouba, Kreider), 57. Kreider (Zibanejad, Fox), 59. Strome (Di Giuseppe, Panarin).
Brankári: Merzlikins - Georgiev
Strely na bránku: 37:28
18 888 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - MONTREAL CANADIENS 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 28. Letang (Crosby, Hörnqvist), 39. Zucker (Crosby, Simon), 40. Zucker (M. Pettersson, Crosby), 59. Aston-Reese (B. Tanev, Blueger) - 40. TATAR (Mete, Suzuki).
Brankári: Jarry - Price
Strely na bránku: 28:35
18 650 divákov.

WINNIPEG JETS - SAN JOSE SHARKS 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 29. Connor (Wheeler, Pionk), 30. Wheeler (Copp, Ehlers) - 15. Sörensen (True, Gambrell), 46. M. Karlsson (Kellman, Noesen), 47. Meier (Labanc, Burns).
Brankári: Hellebuyck - Dell
Strely na bránku: 32:35
15 325 divákov.

Tomáš Tatar (Montreal) 16:29 1 0 1 -1 1 2

pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty