NHL: Tatar zaznamenal asistenciu, Černák nehral pre zranenie

Tomáš Tatar z Montrealu sa teší z gólu do siete Winnipegu so spoluhráčom Brendanom Gallagherom. Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa netešil ani obranca Andrej Sekera, keďže jeho Dallas podľahol doma Columbusu 2:3.

New York 5. marca (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si pripísal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Montreal prehral doma s Winnpegom Jets 3:4 po predĺžení. Pre tridsaťročného krídelníka to bol dvanásty bod (5+7) v 21 dueloch prebiehajúcej sezóny. Montreal prehral vo štvrtom z uplynulých piatich stretnutí.

O víťazstve Jets rozhodol 31 sekúnd pred koncom predĺženia Pierre-Luc Dubois, ktorý nedávno prišiel do Winnipegu výmenou za Patrika Laineho a Jacka Roslovica. Dvadsaťdvaročný center po prihrávke Nikolaja Ehlersa zavesil spomedzi kruhov pod hornú žŕdku. "Nik to začal peknou akciou, keď hru trochu spomalil, čo zmiatlo súpera. Kyle Connor sa natlačil pred bránku, a to mi otvorilo priestor na strelu," opísal rozhodujúci moment Dubois. Dvoma gólmi prispel k triumfu Paul Šťastný. Jets potvrdili výbornú formu, vyhrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov. V predĺžení majú stopercentnú bilanciu - zvíťazili vo všetkých piatich stretnutiach, ktoré sa skončili v extračase. Naopak "Habs" prehrali všetkých šesť zápasov, ktoré dospeli do predĺženia, z toho dvakrát prehrali v nájazdovom rozstrele. "Myslím si, že to nie je z našej strany celé zlé, robíme na ľade mnoho dobrých vecí. Väčšinu zápasu prevádzame kvalitný výkon, no pár chýb nás stojí lepší výsledok. Samozrejme, treba ich odstrániť, najmä tie v úvode duelov," vyhlásil kapitán Canadiens Shea Weber. Tatar asistoval v polovici stretnutia pri presilovkovom góle Brendana Gallaghera, počas 16:55 minút na ľade si pripísal jeden strelecký pokus.

Andrej Sekera sa po jednom zápase, ktorý sledoval z tribúny ako zdravý náhradník, vrátil do zostavy Dallasu, no z víťazstva sa netešil. Stars podľahli doma Columbusu 2:3 a utrpeli štvrtú prehru v rade. Slovenský obranca odohral 11:55 min, nazbieral dve "mínusky" a na konci stretnutia si odsedel dve trestné minúty za nedovolené bránenie, čo Dallas obralo o možnosť vytvoriť si záverečný tlak. "Nedarí sa nám, nie je to dobré. Musíme nájsť cestu k víťazstvám," poznamenal pre nhl.com kapitán Stars Jamie Benn. Dvoma gólmi sa na výhre Blue Jackets podieľal Boone Jenner, pri prvom pretlačil pri mantineli Sekeru, z rohu si to namieril pred bránku a forhendom prekonal Antona Chudobina. Jeho spoluhráč Max Domi odohral jubilejný 400. zápas v NHL.

Erik Černák nefiguroval pri výhre Tampy Bay na ľade Chicaga 3:2 po predĺžení, dôvodom je zranenie v hornej časti tela. V obrane Lightning ho nahradil Luke Schenn.

Sumáre NHL:

CAROLINA HURRICANES - DETROIT RED WINGS 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 12. A. Svečnikov (Hamilton, Staal), 39. Nečas (Trocheck, Niederreiter), 41. Staal (Fast, Hamilton), 43. Fast (A. Svečnikov, Staal), 55. Niederreiter (Nečas, Trocheck) - 11. Zadina (Namestnikov, Gagner), 28. Zadina (Erne, J. Svečnikov). Brankári: Nedeljkovic - Bernier, strely na bránku: 32:35.

MONTREAL CANADIENS - WINNIPEG JETS 3:4 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 30. Gallagher (TATAR, Perry), 37. Toffoli (Suzuki, Drouin), 59. Perry (Drouin, Petry) - 11. Šťastný (Wheeler, Pionk), 16. Perreault, 44. Šťastný (Scheifele), 65. Dubois (Ehlers, Connor). Brankári: Allen - Hellebuyck, strely na bránku: 36:27.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK RANGERS 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)
Góly: 8. Hughes (Vatanen) - 29. Kreider (Strome, Bučnevič), 34. Kreider (Lindgren, Strome), 41. Kreider (Chytil), 44. Bučnevič (Lafreniere), 56. Smith (Di Giuseppe, Rooney), 59. Lafreniere (Zibanejad). Brankári: Blackwood (44. Dell) - Šesťorkin (55. Georgijev), strely na bránku: 36:19.

NEW YORK ISLANDERS - BUFFALO SABRES 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Dobson (Eberle, Barzal), 17. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 35. Beauvillier (Nelson, Bailey), 44. Eberle (Lee), 55. Martin (Cizikas) - 24. Hall (Eakin), 48. Ristolainen (Eichel, Reinhart). Brankári: Sorokin - Johansson, strely na bránku: 45:18.

PITTSBURGH PENGUINS - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Letang, 4. Friedman (Crosby, Guentzel), 4. McCann (Kapanen, Malkin) - 12. Couturier (Konecny, Voráček), 27. Giroux (Lindblom, Aube-Kubel), 54. Laughton (Giroux, Konecny), 58. Giroux (Aube-Kubel, Lindblom). Brankári: Jarry - Elliott, strely na bránku: 29:35.

CHICAGO BLACKHAWKS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 28. Carpenter (Hagel), 35. DeBrincat (Kane, Murphy) - 42. Cirelli (Rutta, Killorn), 43. Stamkos (Gourde), 65. Killorn (Hedman). Brankári: Lankinen - Vasilevskij, strely na bránku: 37:34.

NASHVILLE PREDATORS - FLORIDA PANTHERS 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Góly: 33. Ekholm (Arvidsson, Josi), 40. Forsberg (Arvidsson, Ekholm), 53. Sissons (Richardson, Forsberg), 59. Johansen (Arvidsson, Forsberg) - 7. Verhaeghe (Barkov, Ekblad), 10. Marchment (Ekblad), 21. Huberdeau (Hörnqvist), 39. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 50. Ekblad (Barkov, Yandle). Brankári: Rinne - Bobrovskij, strely na bránku: 35:38.

DALLAS STARS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 48. Heiskanen (Benn, Pavelski), 51. Robertson (Lindell, Klingberg) - 39. Jenner (Foligno, Savard), 43. Bjorkstrand, 45. Robinson (Jenner, Carlsson). Brankári: Chudobin - Korpisalo, strely na bránku: 24:22.

CALGARY FLAMES - OTTAWA SENATORS 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Góly: 3. Ritchie (Ryan, Andersson), 3. Dubé (M. Tkachuk, Lindholm), 12. Monahan, 20. Leivo (Gaudreau, Monahan), 28. Dubé (M. Tkachuk, Giordano), 42. Dubé (M. Tkachuk), 48. Ryan (Ritchie) - 6. Norris (B. Tkachuk, C. Brown), 43. Anisimov (Brännström, Norris), 46. Dzingel (Chabot). Brankári: Rittich - Murray (21. Daccord), strely na bránku: 29:32.

VANCOUVER CANUCKS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Virtanen, 32. Virtanen (Gaudette, Myers), 48. Horvat (Edler, Schmidt) - 18. Engvall (Michejev). Brankári: Demko - Hutchinson, strely na bránku: 28:32.

Tomáš Tatar (Montreal) 16:55 0 1 1 0 1 0
Andrej Sekera (Dallas) 11:55 0 0 0 -2 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/