Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

VIDEO NHL: Vegas zdolalo Edmonton a natiahlo víťaznú sériu

Hráči Vegas triumfovali po siedmy raz za sebou, na vlastnom ľade zdolali Edmonton 3:0. Brankár domácich Marc-Andre Fleury pomohol tímu čistým kontom s 29 zákrokmi. Foto: TASR/AP

Hráči Vegas triumfovali po siedmy raz za sebou, na vlastnom ľade zdolali Edmonton 3:0. Brankár domácich Marc-Andre Fleury pomohol tímu 29 zákrokmi.

Hokejisti Colorada zdolali v zápase NHL na svojom ľade Buffalo 3:2. Avalanche dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 2. miesto.

Pod triumf Colorada sa výrazne podpísal český brankár Pavel Francouz, ktorý predviedol 31 úspešných zákrokov. Jeho krajan Martin Kaut strelil svoj premiérový gól v profilige, keď v druhej tretine zvýšil na 2:1. Dvadsaťročnému útočníkovi sa to podarilo v jeho štvrtom zápase NHL. "Je to sen, som teraz veľmi šťastný. Sníval som o tom, ako dám svoj prvý gól v NHL a teraz sa to podarilo. Bola tu aj moja mama, takže jej ho venujem. Asi to dnes trošku oslávime," tešil sa Kaut. Víťazný zásah dosiahol osem minút pred koncom J.T. Compher. "Dostal som skvelú prihrávku od Joonasa Donskoia," pochválil spoluhráča hrdina večera. Avalanche triumfovali napriek tomu, že sa museli zaobísť bez zraneného brankára Philippa Grubauera i útočníkov Mikka Rantanena, Andreho Burakovského, Nazema Kadriho a Matta Calverta.

Hráči Vegas triumfovali po siedmy raz za sebou, na vlastnom ľade zdolali Edmonton 3:0. Brankár domácich Marc-Andre Fleury pomohol tímu čistým kontom s 29 zákrokmi. S piatimi shutoutami je spolu s Elvisom Merzlikinsom z Columbusu na čele štatistík v tejto sezóne. V kariére už má na konte 61 duelov s čistým kontom a na 17. mieste historickej tabuľky má už rovnaký počet ako Turk Broda. Víťazný gól strelil v prvej tretine Max Pacioretty a dosiahol 30. zásah v tejto sezóne. Do streleckej listiny sa pri svojom debute za Vegas po príchode z Montrealu zapísal Nick Cousins, ktorý pricestoval iba v stredu pred zápasom. "Každý chce hrať v play off. Nikto si neželá skončiť už v apríli a iba sa pozerať na zápasy ostatných. Tento tím ide správnym smerom a ak v tom budem môcť pomôcť, budem šťastný," vyhlásil Cousins. Golden Knights si upevnili post lídra Pacifickej divízie. Edmonton prehral štvrtý z uplynulých piatich zápasov, dvakrát z toho v predĺžení. Hostia navyše prišli aj o zraneného Andreasa Athanasioua, ktorého len v pondelok získali z Detroitu. Ľad opustil pre zranenie v dolnej časti tela, podľa kouča Daveho Tippetta by to však nemalo byť vážne. "Boli jednoducho lepší. Dobre sme hrali v prvej tretine, mali sme tam zopár šancí. Dnes sme sa nepresadili, musíme sa poučiť a ísť ďalej," povedal hviezdny center hostí Connor McDavid.

Nedarí sa ani Pittsburghu, ktorý podľahol v Los Angeles 1:2 a utrpel štvrtú prehru v sérii. Brankár domácich Calvin Petersen sa blysol 35 úspešnými zákrokmi, väčšinu sezóny strávil na farme v Ontariu Reign. "Tak dobre ako chytal dnes, tak to predvádzal takmer celú sezónu v AHL," pochválil ho kouč LA Todd McLellan. Blake Lizotte dosiahol za Kings gól i asistenciu. Za Pittsburgh absolvovali po trejdoch debut Patrick Marleau, Conor Sheary i Evan Rodrigues, ale bodovo sa nepresadili. Svoj 900. duel v NHL odohral za Pittsburgh Jevgenij Malkin a asistoval pri jedinom góle svojho tímu.

NHL - sumáre:

COLORADO AVALANCHE - BUFFALO SABRES 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Landeskog (Compher, MacKinnon), 28. Kaut (Kamenev, Girard), 52. Compher (Donskoi, Jost) – 17. Girgensons (Okposo, Larsson), 35. Lazar (McCabe, Frolík). Brankári: Francouz - Hutton, strely na bránku: 34:33, 18.020 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - EDMONTON OILERS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. Pacioretty (Karlsson), 46. Cousins (Martinez, Schmidt), 50. Theodore (Martinez, Šťastný). Brankári: Fleury - Koskinen, strely na bránku: 33:29, 18.421 divákov

LOS ANGELES KINGS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Lizotte (Walker, Vilardi), 40. Lewis (Lizotte, Moore) – 47. Rust (Malkin, Hörnqvist). Brankári: Petersen - Jarry, strely na bránku: 22:36, 16.898 divákov