< sekcia Šport

Vo veku 97 rokov zomrel štvornásobný víťaz Stanleyho pohára Meeker

Na archívnej snímke úplne vpravo Howie Meeker, po jeho pravici stojí Peter Šťastný. Foto: TASR/AP

V zámorskej NHL strávil osem sezón a všetky v drese Toronta Maple Leafs. Klubu pomohol k zisku trofeje v rokoch 1947, 1948, 1949 a 1951.

Vancouver 9. novembra (TASR) – Vo veku 97 rokov zomrel bývalý kanadský hokejista a štvornásobný víťaz Stanleyho pohára Howie Meeker.

V zámorskej NHL strávil osem sezón a všetky v drese Toronta Maple Leafs. Klubu pomohol k zisku trofeje v rokoch 1947, 1948, 1949 a 1951. Trikrát si zahral v Zápase hviezd vrátane premiérového ročníka podujatia v októbri 1947. Po kariére pôsobil dlhé roky ako hokejový moderátor. Za jeho prácu v televízii ho v roku 1998 uviedli do hokejovej Siene slávy.

Meeker zomrel štyri dni po dovŕšení svojich 97. narodenín v nemocnici v kanadskom meste Nanaimo. „Howie Meeker spájal nespočetné množstvo hokejových fanúšikov svojou múdrosťou a nákazlivým hlasom. NHL oslavuje jeho život a oplakáva jeho smrť," napísal komisár NHL Gary Bettman.

„Organizácia Maple Leafs je hlbokom zarmútená zo smrti Howieho Meekera," uvádza sa v stanovisku klubu. Informovala agentúra AFP.