Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Šport

NIKÉ LIGA: DAC zatiaľ bez posíl, Munoz: Vedenie na tom tvrdo pracuje

Na snímke hráč Matej Trusa v posilňovni počas štartu letnej prípravy futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda na novú sezónu 2024 - 2025 v pondelok 17. júna 2024 v Dunajskej Strede. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Okrem Tubolyho sú staronovými tvárami navrátilci Ákos Szendrei, Norbert Balogh, Giannis Niarchos a Zoran Záhradnik.

Dunajská Streda 17. júna (TASR) - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda začali s prípravou na novú sezónu Niké ligy. Absolvujú ju prevažne v domácich podmienkach, no prvý prípravný zápas odohrajú na pôde FK Austria Viedeň (29. júna). Hlavný tréner Xisco Munoz mal na úvodnom zraze k dispozícii 26 hráčov.

Zverencov 43-ročného Španiela čakajú náročné týždne. "Sme tu prvý deň, veľa sme robili na tom, aby sme mali dobrý štart. Musíme sa zamerať na najbližších 4-5 týždňov a uvidíme, čo nás čaká. Budú rôzne fázy prípravy. Teraz prebieha adaptácia, aby sa hráči po dovolenkách etablovali a zvykli si opäť na tvrdú prácu. Ďalšia fáza bude rozvoj spolupráce kvôli zmenám. Je to obdobie, keď treba trpieť. Aj vďaka tomu sa vieme dobre pripraviť. Vieme, čo bude dôležité, aby sme sa pripravili na prvý súťažný zápas," uviedol Munoz.Klub zatiaľ ohlásil jeden príchod. Novou tvárou je 19-ročný maďarský stredopoliar Máté Tuboly, ktorý je hráčom maďarského ETO Györ, ale poslednú sezónu odohral v prvoligovom Debrecíne. Odchodov bolo viac. Už skôr skončila štvorica legionárov Fernand Goure, Brian Oddei, Pape Cheikh Diop a Moussa Kone. Klub rozviazal zmluvu s českým stredopoliarom Alešom Černákom, otázne je zotrvanie Igora Charatina, ktorému sa skončila zmluva. Srbský krídelník Zeljko Gavrič sa bude pripravovať v Györi.

Okrem Tubolyho sú staronovými tvárami navrátilci Ákos Szendrei, Norbert Balogh, Giannis Niarchos a Zoran Záhradnik. Klub chce ďalšie posty doplniť. "Vedenie pracuje na tom, aby posilnilo mužstvo. Snažíme sa nájsť hráčov, ktorí prinesú do tímu niečo extra. Nestratili sme len útočníkov, ale aj hráčov na ďalšie pozície. Viem, že vedenie na tom tvrdo pracuje, aby ich nahradilo a mužstvo posilnilo. Uvidíme, čo sa podarí," dodal kormidelník DAC-u.Na prvom tréningu ešte chýbali Yhoan Andzouana a Ammar Ramadan, obaja si plnili reprezentačné povinnosti. Na začiatok prípravy sa tešil útočník Matej Trusa, ktorému sa jarná časť vydarila, celkovo dal v uplynulom ligovom ročníku 12 gólov. "Bol som rád, že už bol koniec sezóny, boli sme všetci unavení. Cítil som to aj ja na sebe. Som rád, že záver bol taký, aký bol a treba na to nadviazať. Každý deň som sa snažil odolávať pokušeniam v podobe aktivít aj stravy. Nejako som sa odmenil, ale dával som na to pozor. Chcel som sa vrátiť v plnej sile a aj sa mi to podarilo. Posledný týždeň som sa už nemohol dočkať, keď budem späť. Bol som nastavený na trénovanie," povedal Trusa, podľa ktorého sa hráči po dovolenkách vrátili s úsmevom: "Sezóna bola dobrá, aj keď úvod nebol z našej strany taký vydarený. Napriek tomu sme nastavili latku vysoko. Je cítiť, že keď je záver sezóny úspešný, tak návrat a začiatok novej sezóny je plný úsmevov."

Dvadsaťtriročný útočník si dáva do sezóny smelé ciele. "Rád by som v Dunajskej Strede zdvihol jednu trofej, fanúšikovia aj celý klub si to zaslúžia. Chcel by som sa stať najlepším strelcom ligy. Viem, že sú v lige kvalitní hráči, ale ja nebudem súperiť s nimi, ale so sebou. Či sa mi to podarí, uvidíme," dodal.

DAC bude na prípravu využívať svoju akadémiu, na sústredenie sa nechystá. V pláne sú štyri prípravné stretnutia. Vicemajster uplynulých dvoch sezón najprv vycestuje do Viedne na duel s Austriou následne doma privíta český MFK Výškov a ETO Györ, pričom posledný súper je v štádiu riešenia.

hráči na začiatku prípravy:


brankári: Aleksandar Popovič, Filipe, Vasilios Kaltsas, Samuel Petráš
obrancovia: Taras Kačaraba, Márk Csinger, Alex Mendez, Mateus Brunetti, Romaric Yapi, Konrad Gruszkowski, Filip Kaša, Krisztian Keresztes
stredopoliari: Christán Herc, Milan Dimun, Milan Vitális, Máté Tuboly, Miroslav Káčer
útočníci: Matej Trusa, Ákos Szendrei, Ivan Dolček, Norbert Balogh, Oliver Jürgens, Giannis Niarchos, Levente Bösze, Bartol Barišič, Damir Redzic

chýbali: Yhoan Andzouana, Ammar Ramadan (predĺžená dovolenka pre reprezentačné povinnosti), Zoran Záhradník (rodinné dôvody)

prípravné zápasy:

29. júna: FK Austria Viedeň - FC DAC 1904 Dunajská Streda (Viedeň)
6. júla: FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Vyškov (DAC akadémia)
12. júla: FC DAC 1904 Dunajská Streda - ETO FC Györ (DAC akadémia)
18. júla: súper v štádiu riešenia