Nitra doma zdolala Košice 5:2 vo štvrťfinále, sériu znížila na 1:2

Na snímke zľava Marek Hovorka (Košice), Branislav Mezei a brankár Libor Kašík (obaja Nitra) počas prvého zápasu štvrťfinále play off Tipos extraligy HC Košice - HK Nitra v Košiciach v piatok 17. marca 2023. Foto: TASR - Roman Hanc

Štvrtý duel je na programe v stredu 22. marca opäť v Nitre.

Nitra 21. marca (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorok v treťom stretnutí štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Košicami 5:2. Znížili tak stav série na 1:2. Štvrtý duel je na programe v stredu 22. marca opäť v Nitre.

Vedenia sa ujali v 11. minúte Nitrania zásluhou Tvrdoňa, ešte do prestávky však hostia stav otočili gólmi Rogoňa a Lineta. V polovici stretnutia "corgoňov" podržal pri úniku Fejesa brankár Kašík a domácim dal šancu v zápase uspieť. Nitranom sa podarilo vyrovnať 12 sekúnd pred koncom prostrednej časti pri presilovke o dvoch hráčov po delovke Greena. Zápas sa rozhodol v závere, keď nedisciplinovanosť Košíc potrestal sekundu po uplynutí početnej výhody Baláž a prvý bod Nitry v sérii potvrdili dvoma gólmi legionári Buncis a Elmer.

štvrťfinále play off Tipos extraligy - tretí zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Nitra - HC Košice 5:2
(1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 11. Tvrdoň (Baláž, Bajtek), 40. Green (Gill, Tvrdoň), 56. Baláž (Elmer, Krivošík), 58. Buncis (Lacka), 59. Elmer - 16. Rogoň (Chovan), 19. Linet (Breton, Hovorka). Rozhodovali: Baluška, Goga - Junek, Synek, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3451 divákov.

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leščenko, Buncis, Knies

Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Tybor