Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Nitra triumfovala v Kontinentálnom pohári

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

"Corgoni" nenašli premožiteľa v žiadnom zo šiestich duelov počas dvoch fáz turnaja.

Angers 15. januára (TASR) - Hokejisti Nitry triumfovali v Kontinentálnom pohári v ročníku 2022/23. Po víťazstvách s talianskym Asiagom a francúzskym Angers zdolali v nedeľu aj britský Cardiff 3:2 a vo finálovej skupine nazbierali osem bodov. "Corgoni" nenašli premožiteľa v žiadnom zo šiestich duelov počas dvoch fáz turnaja.

Nitrania si vypracovali trojgólový náskok v úvodnej tretine, čím položili základ úspechu. Cardiff dokázal zdramatizovať duel a v záverečných minútach mal výhodu päťminútovej presilovej hry. "Corgoni" sa však dokázali vypätím všetkých síl ubrániť a to aj napriek tomu, že počas celého stretnutia hrali iba na päť obrancov. Dôležitým pilierom pri triumfe Nitry bol brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 45 striel súpera.

HK Nitra - Cardiff Devils 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Krivošík (Gill, Green), 16. Lacka (Pekarčík), 20. Tvrdoň – 34. Sanford, 47. Cox (Penny). Rozhodovali: Hürlimann (Švajč.), Vikman – Niittyla (obaja Fín.), Goncalves (Fr.), vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Duke (Nitra) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0

Nitra: Kašík – Gajdoš, Green, Fatul, Bodák, Vitaloš – Baláž, Čederle, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Hrnka, Duke – Knies, Lacka, Pekarčík – Drábek