Nóri zdolali Dánov 6:2, v priebežnej tabuľke predstihli Čechov

Dánsky hokejista Frans Nielsen (vľavo) a Nór Alexander Bonsaksen bojujú pri mantineli počas zápasu základnej skupiny hokejových MS v Štokholme 15. mája 2012. Foto: TASR/AP

V prípade akéhokoľvek víťazstva by Česi predbehli Nórov a vo štvrťfinále by sa vyhli zatiaľ stopercentným Rusom.

Štokholm 15. mája (TASR) - Hokejisti Nórska zdolali v úvodnom utorňajšom zápase štokholmskej B-skupiny na MS Dánsko 6:2 a v priebežnej tabuľke sa posunuli na tretie miesto pred Čechov.

Zverencov trénera Aloisa Hadamczika však popoludní čakal duel s Nemeckom.

V prípade akéhokoľvek víťazstva by Česi predbehli Nórov a vo štvrťfinále by sa vyhli zatiaľ stopercentným Rusom. Nóri rozhodli o triumfe v severskom derby v druhej tretine, keď zaťažili konto súpera piatimi gólmi. V jej závere sa na ľade strhla hromadná bitka, dánsky útočník Jannik Hansen dostal za hrubosť trest na 5 minút+do konca stretnutia. V poslednej tretine Dáni už len skorigovali výsledok.

B-skupina:

Nórsko - Dánsko 6:2 (0:0, 5:0, 1:2)

Góly: 27. Spets (Ask, M. Olimb), 28. Ask (K. Olimb, Martinsen), 36. Skroder (Toresen), 38. Holos (Thoresen, M. Hansen), 40. Thoresen (Martinsen, Holos), 56. Trygg (Thoresen, Skroder) - 44. Madsen (Hersby), 48. Poulsen (Larsen), Rozhodovali: Johansson (Švéd.), Kurmann (Švajč.) - Dedioulia (Bel.), Semjonov (Est.), vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše J. Hansen (Dán.) na 5min+DKZ za hrubosť, Tollefsen (Nór.) a Eller (Dán.) na 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 0:0

Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lokken Östli - M. Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Röymark, Forsberg, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. A. Olimb

Dánsko: Andersen - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, J. Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen, Eller - Green, Starkov, Hardt - Madsen, Jakobsen, J. Jensen - Storm, Moller, Poulsen