Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Šport

Nórske biatlonistky zvíťazili v štafete, Slovenky na 14. mieste

Nórske biatlonistky zľava Juni Arnekleivová, Marit Ishol Skoganová, Karoline Knottenová a Ingrid Landmarková Tandrevoldová sa tešia z triumfu v ženskej štafete na 4 x 6 km na pretekoch Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene v nedeľu 10. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Pre Slovenky sa preteky skončili po tom, čo ich z trate stiahli na treťom úseku, keď zaostali o celé kolo.

Hochfilzen 10. decembra (TASR) - Slovenská biatlonová štafeta Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Júlia Machyniaková, Ema Kapustová obsadila 14. miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 4 x 6 km v Hochfilzene. Triumfovala nórska štvorica Juni Arnekleivová, Marit Ishol Skoganová, Karoline Knottenová a Ingrid Landmarková Tandrevoldová. Švédky Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová a Elvira Öbergová za nimi zaostali o 31,6 s, tretiu priečku obsadili Francúzky Gilonne Guigonnatová, Lou Jeanmonnotová, Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová.

Pre Slovenky sa preteky skončili po tom, čo ich z trate stiahli na treťom úseku, keď zaostali o celé kolo. Mária Remeňová spravila na strelnici celkovo štyri chyby a sestre Zuzane odovzdala s mankom 1:46,4 min. Tá bola v streľbe stopercentná, no na trati sa jej príliš nepodarilo ukrojiť z manka a Slovenky strácali v polovici pretekov 3:06,2 min. Machyniaková pridala ďalších päť chýb v streľbe, po ktorých bolo manko natoľko výrazné, že zo súperkami zaostali o celé kolo. Kapustová už svoj úsek neabsolvovala.

Nórky potvrdili pozíciu favoritiek a triumfovali aj na druhom podujatí sezóny, opäť pred Švédkami. Preteky napokon dokončilo 11 tímov.Štafeta žien na 4 x 6 km, Hochfilzen:

1. Nórsko (Juni Arnekleivová, Marit Ishol Skoganová, Karoline Knottenová, Ingrid Landmarková Tandrevoldová) 1:07:39,0 hod. (0+6),
2. Švédsko (Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Elvira Öbergová) +31,6 s (0+10),
3. Francúzsko (Gilonne Guigonnatová, Lou Jeanmonnotová, Justine Braisazová-Bouchetová, Julia Simonová) +1:01,5 (1+8),
4. Taliansko (Samuela Comolová, Lisa Vittozziová, Beatrice Trabucchiová, Rebecca Passlerová) +1:14,7 (0+5),
5. Nemecko (Selina Grotianová, Janina Hettichová-Walzová, Marion Wiesensarterová, Vanessa Voigtová) +1:22,9 (0+7),
6. Rakúsko (Tamara Steinerová, Anna Gandlerová, Anna Juppeová, Lisa Theresa Hauserová) (0+10) +2:20,1,
... 14. SLOVENSKO (Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Júlia Machyniaková, Ema Kapustová) + 1 kolo