Nórski hádzanári po úvodnej pohrome zdolali na OH Brazílčanov

Magnus Abelvik z Nórska v zápase na OH proti Brazílii, Tojio. Foto: TASR/AP

V prvom zápase B-skupiny Švédi tesne zdolali Bahrajn. Štvornásobní strieborní medailisti z OH sa vytrápili, prakticky celý druhý polčas prehrávali o gól či dva.

Tokio 24. júla (TASR) - Nórski hádzanári vyhrali v úvodnom zápase olympijského turnaja v Tokiu nad Brazíliou 27:24. Duel A-skupiny mal kuriózny úvod, keď prvý gól padol až štyri sekundy pred dovŕšením piatej minúty. Dali ho Brazílčania, ktorí viedli 5:1 aj 10:6, ale druhý polčas zvládol lepšie favorizovaný škandinávsky tím.

V ďalšom stretnutí skupiny si Francúzi ako obhajcovia strieborných medailí z Ria 2016 poradili s Argentínou 33:27. Siedmimi gólmi k tomu prispel Melvyn Richardson. V treťom dueli skupiny zvíťazili Španieli nad bronzovými medailistami z Ria Nemcami 28:27.

V prvom zápase B-skupiny Švédi zdolali Bahrajn tesne 32:31. Štvornásobní strieborní medailisti z OH sa vytrápili, prakticky celý druhý polčas prehrávali o gól či dva a až v závere strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom dueli skupiny Portugalčania prehrali s Egyptom 31:37.

Obhajca titulu z Dánska na úvod v B-skupine zdolal bez problémov domáci výber 47:30.