Nórski hokejisti zdolali Rakúsko, ktoré je na MS stále bez bodu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Rakúšania narazia v nedeľu o 16.15 na Česko, Nóri sa už v sobotu v rovnakom čase stretnú s Talianskom.

Bratislava 17. mája (TASR) - Rakúski hokejisti prehrali v piatok na 83. MS s Nórskom 3:5. V bratislavskej B-skupine si tak po súboji dovtedy dvoch bezbodových tímov zhlboka vydýchli mierni favoriti zápasu.

B-skupina (Bratislava):

Rakúsko - Nórsko 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
23. Schneider (Heinrich, Komarek), 50. Komarek (Pallestrang, Schneider), 60. Heinrich (Schneider, Zwerger) - 3. Bull (Lindström), 37. Johannesen (Valkvä Olsen, Martinsen), 51. Reichenberg (Haga, Holös), 54. Bull (Olimb, Reichenberg), 60. Bull. Rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) - Goljak (Biel.), McCrank (Kan.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8196 divákov

Rakúsko: Starkbaum - Pallestrang, Heinrich, Unterweger, Schumnig, Schlacher, Strong, Peter – T. Raffl, Herburger, Schneider – Hofer, Komarek, M. Raffl – Haudum, Rauchenwald, Zwerger – Ganahl, Hundertpfund, Obrist - Baumgartner

Nórsko: Holm - Bonsaksen, Holös, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kasastul - Thoresen, Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Lindström, Reichenberg - Röymark, Forsberg, Roest.

Rýchly gól neznamenal jasnú jazdu mierneho favorita, naopak, prvá tretine herne patrila prekvapujúco súperovi. Ten viac kombinoval dopredu, ale proti defenzívnym štruktúram Rakúšanom chýbala kvalita vo finálnych riešeniach. Dočkali sa v presilovke v úvode druhej tretiny, ale ďalší gól nepridali, naopak Nóri využili ich jediné väčšie zaváhanie v obrane a išli opäť do vedenia. V 50. minúte Rakúsko vyrovnalo, ale neuplynula ani minúta a Nóri opäť viedli a tri minúty neskôr výsledok poistili. Rakúšania 51 sekúnd pred klaksónom síce znížili, ale vzápätí inkasovali do prázdnej bránky.

Thomas Hundertpfund, útočník Rakúska: "Nórom sme to uľahčili. V defenzíve sme nehrali to, čo vieme. V útoku sme si vytvorili niekoľko šancí, ale viaceré sme nevyužili a v sumáre tie tri góly nestačili."

Johan Holös, kapitán Nórska: "Je to veľké víťazstvo pre náš tím, aj keď nemám pocit, že by sme hrali to najlepšie, čo vieme. Vždy keď to vyrovnali, dokázali sme opäť skórovať. Ukázali sme vnútornú silu a celkovo na turnaji je náš charakter veľmi vysoko."