Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Weiss asistoval pri víťaznom góle Pescory, Hamšíkovo víťazné jubileum

Vladimír Weiss ml. Foto: TASR/AP

Marek Hamšík odohral jubilejný 200. zápas v Serii A, jeho Neapol doma zdolal AS Rím bez problémov 4:1.

Rím 6. januára (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 19. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Udinese nad Interom Miláno 3:0, keď o dva góly domácich sa postaral útočník Antonio Di Natale.

O prekvapenie sa postaral nováčik súťaže Delfino Pescara, ktorý aj s Vladimírom Weissom ml. v základnej zostave zvíťazil na ihrisku Fiorentiny 2:0. Slovenský reprezentačný stredopoliar sa na víťazstve svojho tímu podieľal prihrávkou na úvodný a zároveň víťazný gól Jonathasovi.

Z troch bodov sa tešil aj ďalší slovenský futbalista Juraj Kucka, ktorého FC Janov zvíťazil nad Bolognou vďaka dvom presným zásahom Borriella 2:0. O najväčšie prekvapenie kola sa postarala Sampdoria Janov, ktorá zvíťazila na ihrisku úradujúceho majstra a lídra tabuľky Juventusu Turín 2:1. Sampdoria napriek tomu, že od 24. min prehrávala 0:1 po úspešnom pokutovom kope Giovinca a od 31. min hrala bez vylúčeného Berardiho, dokázala v druhom polčase dvakrát gólovo udrieť zásluhou Icardiho.

Marek Hamšík odohral jubilejný 200. zápas v Serii A, jeho Neapol doma zdolal AS Rím bez problémov 4:1. Hetrikom sa v drese Partenopei blysol uruguajský kanonier Edinson Cavani. Neapol sa vďaka triumfu vyšvihol na 3. miesto tabuľky so sedembodovou stratou na Juventus, dva stráca na druhé Lazio.

sumáre - 19. kolo:

SSC Neapol - AS Rím 4:1 (1:0)
Gól: 4., 48. a 70. Cavani, 90. Maggio - 73. Osvaldo, ČK: 75. Pjanič (AS Rím). M. Hamšík (Neapol) hral do 87. minúty

Udinese Calcio - Inter Miláno 3:0 (0:0)

Góly: 63., 79. Di Natale, 75. Muriel. ČK: 65. Juan. 17.000 divákov.

Chievo Verona - Atalanta 1:0 (1:0)

Gól: 37. Cofie. 9000 divákov.

Fiorentina - Pescara 0:2 (0:0)

Góly: 57. Jonathas, 90.+1 Celik. 22.000 divákov. V. Weiss ml. (Pescara) hral do 83. min a prihrával na prvý gól hostí

FC Janov - Bologna 2:0 (0:0)

Góly: 57., 73. Borriello. ČK: 90.+3 Guarente (Bologna). 20.000 divákov. J. Kucka (Janov) hral celý zápas.

Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:2 (1:0)

Góly: 24. (z pok. kopu) Giovinco - 52., 68. Icardi. ČK: 31. Berardi. 38.000 divákov.

AC Miláno - Siena 2:1 (0:0)

Góly: 67. Bojan, 80. (z pok. kopu) Pazzini - 87. Paolucci. 50.000 divákov.

Parma - Palermo 2:1 (0:0)

Góly: 62. Belfodil, 90.+2 Amauri - 84. Budan. 14.000 divákov