Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Nové Zámky zvíťazili na domácom ľade proti Trenčínu 3:2

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Novozámčania sa víťazstvom udržali na priebežnej 3. priečke o bod pred Košicami. Trenčania prehrali tretí zápas za sebou a nový kalendárny rok privítajú na 9. mieste.

Nové Zámky 30. decembra (TASR) - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:2. "Vojaci" viedli po 1. tretine 2:0, ale o sľubný náskok prišli v druhej časti. V nej sa gólovo presadili bratia Tomáš a Juraj Mikúšovci, na ktorých nadviazal v 50. minúte Ben Johnson, ktorý strelil víťazný gól.

TEL - 49. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 21. T. Mikúš (Mamčics), 33. J. Mikúš (Kozák, T. Mikúš), 50. Johnson (Hatala) - 5. Sloboda (Krajčovič, Starosta), 10. Hudec (Sojčík). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Jedlička, Valo, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Farley (N. Zámky) 5 min. + DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, 3172 divákov.

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš - Faith, Gennaro, Klempa - Hajnik, Ondrušek, Jobek

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Stacha - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Obdržálek, Krajčovič - Šťastný, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Sloboda