Nedela 9. jún 2024Meniny má Stanislava

Obranca Soucy bude Vancouveru chýbať 6 až 8 týždňov

Na snímke vpredu hráč Vancouveru Canucks Carson Soucy. Foto: TASR/AP

Soucy zblokoval na začiatku druhej tretiny strelu slovenského útočníka Juraja Slafkovského a do hry sa už nevrátil. Canucks povolali obrancu Akita Hiroseho z tímu Abbotsford Canucks v AHL.

Vancouver 16. novembra (TASR) - Hokejisti Vancouveru Canucks sa v NHL budú musieť šesť až osem týždňov zaobísť bez Carsona Soucyho. Dvadsaťdeväťročný obranca utrpel zranenie v dolnej časti tela v stretnutí na ľade Montrealu (5:2).

Kanadský bek posilnil Vancouver pre začiatkom sezóny, nastúpil v 13 zápasoch a zaznamenal 5 bodov (2+3). V profilige pôsobil aj v dresoch Minnesoty Wild a Seattlu Kraken. Informoval portál tsn.ca.