Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Šport

Obrancovia Fatul a Bača posilnili HK Nitra

Na snímke hráč Nových Zámkov Martin Jakúbek (vľavo) a hráč Liptovského Mikuláša Matej Bača počas zápasu. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Dvadsaťsedemročný Bača odohral v minulej sezóne 27 zápasov v drese Banskej Bystrice a pripísal si jednu asistenciu, v play off nastúpil na jeden duel.

Nitra 7. júna (TASR) - Slovenskí hokejoví obrancovia Matej Bača a Oliver Fatul sa stali novými posilami hokejového klubu HK Nitra. Extraligista o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

"Obranu chceme omladiť a zároveň v nej trochu pritvrdiť. Matej bol u nás už ako junior, vtedy sme sa však nedohodli na jeho prestupe s Liptovským Mikulášom. Sľubujeme si, že do našej hry vnesie fyzickú hru. Olivera sme si vyskúšali už vlani, keď sme mali veľa zranených hráčov. Hral výborné najmä v Kontinentálnom pohári. Momentálne máme takmer celú obranu, vrátane týchto dvoch hráčov, podpísanú na dve sezóny. Veríme, že postupnými krokmi bude celá naša defenzívna napredovať," povedal manažér tímu Tomáš Chrenko.

Dvadsaťsedemročný Bača odohral v minulej sezóne 27 zápasov v drese Banskej Bystrice a pripísal si jednu asistenciu, v play off nastúpil na jeden duel. Predstavil sa aj v nižšej súťaži, keď pomohol Breznu v desiatich stretnutiach. Dvadsaťročný Fatul vypomáhal Nitre už v sezóne 2022/23 v rámci striedavých štartov. Väčšinu ročníka však pôsobil v Skalici, kde nastúpil na 31 duelov a získal osem bodov (1+7).