< sekcia Šport

Dani Alves súčasťou brazílskeho tímu, Neymar bude v Tokiu chýbať

Brazílsky futbalista Neymar sa teší po strelení gólu zo značky pokutového kopu v zápase B-skupiny Brazília - Venezuela na turnaji Copa America v Brazílii v nedeľu 13. júna 2021. Foto: TASR/AP

V Tokiu sa pre odklad hier môžu predstaviť aj tí s dátumom narodenia po 1. januári 1997.

Rio de Janeiro 17. júna (TASR) - Brazílski futbalisti Neymar a Marquinhos sa nepredstavia na olympijskom turnaji v Tokiu. Obaja pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro prispeli k zisku zlatých medailí, Neymar ako kapitán premenil vo finálovom rozstrele s Nemeckom rozhodujúcu jedenástku.

V olympijskom výbere však figuruje skúsený pravý obranca Dani Alves, ktorý chýba na Copa America pre zranenie kolena. Zverenci trénera Andreho Jardinea budú v Tokiu obhajovať zlato z Ria de Janeiro, pred piatimi rokmi im k triumfu pomohol aj Nemyar. Jeho vtedajší zamestnávateľ FC Barcelona ho uvoľnil výmenou za absenciu na juhoamerickom šampionáte Copa America, pripomenul portál NBC Sport.

Na olympijskom turnaji môžu reprezentovať hráči do 23 rokov, každý tím má však možnosť nominovať troch starších futbalistov. V Tokiu sa pre odklad hier môžu predstaviť aj tí s dátumom narodenia po 1. januári 1997.