Kanaďanky do semifinále, v rozstrele vyradili Brazíliu

Kanadské futbalistky sa tešia z víťazstva nad favorizovanou Brazíliou vo štvrťfinále futbalu žien Kanada - Brazília na letných olympijských hrách 30. júla 2021 v japonskom meste Rifu. Foto: TASR/AP

Strieborné medailistky z Ria 2016 Švédky si vo štvrťfinále v Saitame poradili s domácimi Japonkami.

Tokio 30. júla (TASR) – Kanadské futbalistky sa stali prvými semifinalistkami olympijského turnaja. V piatkovom štvrťfinálovom dueli v Mijagi vyradili favorizovanú Brazíliu. V riadnom hracom čase a po predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 0:0, v záverečnom jedenástkovom rozstrele uspeli Kanaďanky 4:3. Hrdinkou bola brankárka Stephanie Labbéová, ktorá zneškodnila dva pokusy hráčok Brazílie.

Strieborné medailistky z Ria 2016 Švédky si vo štvrťfinále v Saitame poradili s domácimi Japonkami 3:1. V boji o postup do finále sa stretnú s Austrálčankami, ktoré zdolali v Kašime Veľkú Britániu 4:3 po predĺžení. Britkám nepomohol ani hetrik Ellen Whiteovej.

Futbal ženy, štvrťfinále:

Kanada - Brazília 0:0, 4:3 na strely z 11 m

Veľká Británia - Austrália 3:4 pp (0:1, 2:2)

Góly: 57., 66. a 115. Whiteová - 89. a 106. Kerrová, 35. Kennedyová, 103. Fowlerová

Švédsko - Japonsko 3:1 (1:1)

Góly: 8. Erikssonová, 54. Blacksteniusová, 68. Asllaniová (z 11 m) – 25. Tanakaová

Holandsko – USA 2:2 (1:2), 2:4 v rozstrele z 11 m

Góly: 18. a 54. Miedemaová – 28. Mewisová, 31. Williamsová