Španieli sú po dráme prvými semifinalistami, spasil ich Mir

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Mir prišiel na ihrisko v druhej minúte nadstaveného času za stavu 1:2 a o pár sekúnd neskôr strelil gól, ktorým zachránil pre Španielov predĺženie.

Tokio 31. júla (TASR) - Prvými semifinalistami olympijského futbalového turnaja sa stali Španieli, ktorí v sobotnom štvrťfinálovom dueli v Mijagi zdolali Pobrežie Slonoviny 5:2 po predĺžení. Hrdinom sa stal striedajúci Rafael Mir, ktorý sa na výhre podieľal hetrikom.

Mir prišiel na ihrisko v druhej minúte nadstaveného času za stavu 1:2 a o pár sekúnd neskôr strelil gól, ktorým zachránil pre Španielov predĺženie. V ňom poslal favorita do vedenia z pokutového kopu Mikel Oyarzabal a následne Mir dvomi presnými zásahmi poistil postup. "La Furia Roja" sa v semifinále stretne s úspešnejším zo súboja Japonsko - Nový Zéland.

Futbal muži

štvrťfinále:

Španielsko - Pobrežie Slonoviny 5:2 pp (1:1, 2:2)
Góly: 90+3., 117. a 120+1. Mir, 30. Olmo, 98. Oyarzabal (z 11 m) - 10. Bailly, 90+1. Gradel