Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Brazílčanky zvíťazili v A-skupine nad Japonkami

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na turnaji štartuje dvanásť družstiev rozdelených do dvoch šesťčlenných skupín. Do štvrťfinále postúpi prvých osem tímov.

Tokio 29. júla (TASR) – Volejbalistky Brazílie zvíťazili v zápase základnej A-skupiny na olympijskom turnaji v Tokiu nad domácimi Japonkami 3:0. Po troch výhrach majú na konte 8 bodov a sú na priebežnom druhom mieste tabuľky. Japonky sú s tromi bodmi na 4. mieste. Skupinu vedú Srbky, ktoré si vo štvrtok poradili s Keňou hladko 3:0. Na konte majú plný počet 9 bodov.

Ruské volejbalistky štartujúce pod hlavičkou národného olympijského výboru (ROC) zvíťazili v B-skupiney nad Čínou 3:2. Po troch zápasoch majú päť bodov a priebežne figurujú na 3. mieste. Číňanky sú naďalej bez výhry, v troch stretnutiach získali iba jeden bod.

Vo výborných výkonoch pokračujú talianske volejbalistky. Vo štvrtkovom zápase si poradili s Argentínou 3:0 a na konte majú plný počet 9 bodov. V doterajšom priebehu turnaja stratili Talianky iba jediný set. Argentína je na chvoste tabuľky B-skupiny, keď v troch vystúpeniach zatiaľ nezískali jej hráčky ani set.