Ohašiová vyhrala 200 m polohovku a získala druhé zlato

Japonská plavkyňa Jui Ohašiová triumfovala na OH 2020 v stredajšom finále polohových pretekov na 200 m časom 2:08:52 min. Foto: TASR/AP

Držiteľka olympijského a svetového maxima Maďarka Katinka Hosszúová obsadila s mankom 3,86 s na víťazku až siedmu priečku.

Tokio 28. júla (TASR) - Japonská plavkyňa Jui Ohašiová triumfovala na OH 2020 v stredajšom finále polohových pretekov na 200 m časom 2:08:52 min pred dvojicou Američaniek Alex Walshovou (+0,13 s) a Kate Douglassovou (+0,52 s). Domáca plavkyňa nadviazala na triumf na polovičnej trati a v Tokiu získala druhé individuálne zlato.

Ohašiová bola po prvej obrátke na piatej pozícii, na ďalších dvoch medzičasoch sa dokázala posunúť na priebežné druhé miesto. V dramatickom finiši dohmatla o 13 stotín skôr ako Walshová, Douglassová zaostala o viac než polsekundu. Držiteľka olympijského a svetového maxima Maďarka Katinka Hosszúová obsadila s mankom 3,86 s na víťazku až siedmu priečku.

ženy - 200 m pol.pr.:

1. Jui Ohašiová (Jap.) 2:08,52 min, 2. Alex Walshová +0,13 s, 3. Kate Douglassová (obe USA) +0,52, 4. Abbie Woodová (V. Brit.) +0,63, 5. I-tching Jü (Čína) +1,05, 6. Sydney Pickremová (Kan.) +1,53, 7. Katinka Hosszúová (Maď.) +3,86, 8. Alicia Wilsonová (V. Brit.) +4,34