< sekcia Šport

Ohlasy médií na úmrtie Nikiho Laudu: Odišiel veľký bojovník

a archívnej snímke zo 7. septembra 1976 rakúsky jazdec F1 Niki Lauda sedí vo svojom Ferrari 312 T2 tesne po jeho havárii z 1. augusta. Vo veku 70 rokov zomrel v pondelok 20. mája 2019 niekdajší trojnásobný svetový šampión F1 Niki Lauda. S odvolaním sa na vyhlásenie Laudovej rodiny o tom v noci na utorok informovala agentúra AFP. Foto: TASR/AP

Prečítajte si reakcie svetových médií na úmrtie motoristickej legendy.

Bratislava 21. mája (TASR) - Ohlasy svetových médií na úmrtie trojnásobného majstra sveta formuly 1 Nikiho Laudu:
Kurier: "Niki Lauda: Zomrela rakúska a svetová hviezda."

Der Standard: "Trojnásobný majster sveta, pilot, nie vždy úspešný, ale chytrý podnikateľ. Niki Lauda chcel byť expert na všetko."

Gazzetta dello Sport: "Zomrel legendárny Niki Lauda - žil na plný plyn."

La Repubblica: "Po smrti Sergia Marchionneho je motoristický opäť v smútku. Formula 1 je oddnes chudobnejšia."Tuttosport: "Lauda patril k najobľúbenejším jazdcom. Ukázal, že vytrvalosť a vôľa dokážu víťaziť za každých okolností."

Na archívnej snímke zo 7. júla 2018 niekdajší trojnásobný svetový šampión F1 Niki Lauda pred tretím voľným tréningom pred nedeľnou Veľkou cenou F1 v Silverstone. Vo veku 70 rokov zomrel v pondelok 20. mája 2019 niekdajší trojnásobný svetový šampión F1 Niki Lauda. S odvolaním sa na vyhlásenie Laudovej rodiny o tom v noci na utorok informovala agentúra AFP.
Foto: TASR/AP


El País: "Formula 1 prišla o jednu z najcharizmatickejších postáv. Odišiel veľký bojovník."

L'Equipe: "Prežil ťažkú nehodu, stal sa podnikateľom a šéfom aeroliniek, Niki Lauda mal silný charakter, bol viac ako pretekár."Le Monde: "Fénix či gladiátor. Niki Lauda bol mýtus s obdivuhodnou ľudskosťou."