< sekcia Šport

Ohlasy paraguajských médií na remízu so SR: Zaslúžili sme si viac

Na snímke vľavo Róbert Boženík (Slovensko) strieľa gól a vpravo Junior Alonso (Paraguaj) v prípravnom zápase Slovensko - Paraguaj 13. októbra 2019 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Paraguajským futbalistom i médiám sa remíza na Slovensku málila.

Asuncion/Bratislava 14. októbra (TASR) - Ohlasy paraguajských médií na remízu 1:1 v prípravnom zápase proti Slovensku v Bratislave:

Ultimahora: "Paraguaj sa prezentoval v lepšom vydaní ako v Srbsku, v koncovke však nebol dostatočne efektívny. "La Albirroja" odohrala na Tehelnom poli skvelý prvý polčas, no nedokázala premeniť šance. Ovocia sa dočkala až päť minút pred koncom keď po peknej kombinácii vyrovnal Alejandro Romero "Kaku" Gamarra."ABC Color: "Paraguaj v závere vybojoval remízu, za predvedený výkon si však zaslúžil viac, pretože bol takmer počas celého zápasu lepším tímom. V útoku dobre fungovala spolupráca medzi Dariom Lezcanom a Angelom Romerom, no vo finálnej fáze Paraguajčanom chýbala presnosť."

La Nacion: "Paraguaj si v dueli so Slovenskom v Bratislave zlepšil imidž. Na rozdiel od zápasu so Srbskom, v ktorom dostal gól v nadstavenom čase, tentokrát zverenci trénera Eduarda Berizza v závere zachránili remízu."

APF.org: "Paraguaj zakončil európsku zastávku remízou 1:1 proti Slovensku. V prvom polčase hral intenzívne, účinne uplatňoval vysoké napádanie a vďaka dobrej práci stredovej formácie si vypracoval viacero čistých šancí, gól však strelil až v závere."