Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Oklahoma City otočila duel s Lakers, zakročil Gilgeous-Alexander

Na snímke útočník Oklahoma City Thunder Luguentz Dort počas druhého polčasu zápasu basketbalovej NBA proti Los Angeles Lakers, 4. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Oklahoma zdolala Lakers druhýkrát v tejto sezóne. Domácim nestačilo ani 29 bodov a 18 doskokov Anthonyho Davisa, ktorý ťahal ofenzívu losangeleského tímu.

New York 5. novembra (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder dokázali otočiť nočný duel zámorskej NBA s Los Angeles Lakers a triumfovali na palubovke súpera 107:104. Hostia prehrávali v zápase už o 19 bodov, vo štvrtej štvrtine o deväť, no v závere predviedli parádny obrat a strhli víťazstvo na svoju stranu. Hlavným strojcom obratu bol Shai Gilgeous-Alexander, ktorý 11 zo svojich 28 bodov dosiahol v záverečnej štvrtine.

Oklahoma zdolala Lakers druhýkrát v tejto sezóne. Domácim nestačilo ani 29 bodov a 18 doskokov Anthonyho Davisa, ktorý ťahal ofenzívu losangeleského tímu, hoci si v polovici stretnutia vykĺbil palec na ruke. Jeho spoluhráč Russell Westbrook zaznamenal proti svojmu bývalému klubu 27 bodov. Zápas mohol v závere dostať do predĺženia, ale v posledných sekundách nepremenil trojku. Lakers chýbal tretíkrát v sezóne hviezdny LeBron James, tentoraz pre problémy s brušným svalstvom.
Hráč Oklahoma City Thunder Shai Gilgeous-Alexander (vpravo) strieľa na kôš cez Russella Westbrooka z Los Angeles Lakers v basketbalovom zápase zámorskej NBA v Los Angeles 4. novembra 2021.

Boston zvíťazil nad domácim Miami prekvapujúco hladko 95:78 a pripravil Heat iba druhú prehru v sezóne. Zaváhanie Miami využila Philadelphia a triumfom 109:98 v Detroite sa osamostatnila na čele Východnej konferencie. Pre Sixers to bola piata výhra v rade.

Na západe ďalej vládne Utah, ktorý zvíťazil na palubovke Atlanty 116:98 aj bez zraneného Donovana Mitchella. Zastúpil ho Jordan Clarkson, autor 30 bodov. Napravil tak svoj nevydarený minulý zápas, v ktorom minul všetkých 11 trojkových pokusov. Spoluhráči ho vtedy podporili a on sa im za to odvďačil. "Všetci za mnou chodili a hovorili mi - neprestávaj strieľať. Pokračuj a ono to príde. A skutočne sa tak stalo," citovala Clarksona agentúra AP.