< sekcia Šport

Okolo Slovenska s piatimi tímami World Tour vrátane Bora-Hansgrohe

Nemecký tím Bora-Hansgrohe so slovenskými cyklistami Petrom Saganom (v strede) a jeho bratom Jurajom (štvrtý zľava), archívna snímka. Foto: TASR/AP

Štart trojnásobného svetového šampióna Petra Sagana sa zatiaľ nejaví pravdepodobne, prídu však ďalší Slováci z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška.

Bratislava 5. júna (TASR) – Na 63. ročníku medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (18. - 21. septembra) bude štartovať päť tímov najvyššej kategórie UCI WorldTour. Organizátori informovali o novinkách na stredajšej tlačovej konferencii.

Najvýznamnejšie cyklistické podujatie na Slovensku patrí do kategórie UCI 2.1. Termínovo je posledné pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. septembra v britskom Harrogate. "Podarilo sa nám zabezpečiť účasť piatich tímov najvyššej kategórie UCI WorldTour, čo je o dva viac ako v predchádzajúcom ročníku," uviedol športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Štart trojnásobného svetového šampióna Petra Sagana sa zatiaľ nejaví pravdepodobne, prídu však ďalší Slováci z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška. "V pelotóne sa predstaví aj reprezentácia SR, okrem piatich WorldTour tímov tiež osem profesionálnych kontinentálnych tímov a osem kontinentálnych tímov UCI, v rámci nich jediný na Slovensku Dukla Banská Bystrica. V Bora-Hansgrohe budú štartovať Juraj Sagan a Erik Baška, konkurenciu budú mať v ďalších elitných tímoch Deceuninck-Quick Step, CCC Team, Groupama-FDJ, SAE Team Emirates," dodal Lučanič.

Trať 63. ročníka Okolo Slovenska:

1. etapa - 18. septembra (1. poletapa: časovka jednotlivcov, Bardejov – Bardejov, 6,7 km, 2. poletapa: Bardejov – Ružomberok, 230 km)

2. etapa - 19. septembra: Bardejov – Ružomberok, 196 km

3. etapa - 20. septembra: Ružomberok – Hlohovec, 196 km

4. etapa - 21. septembra: Hlohovec – Senica, 142 km