Olomouc vyhral na ihrisku Karvinej, otvárací gól strelil Greššák

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník

Majster Slavia Praha prehral v Liberci 0:1, pritom domáci hrali od 20. minúty oslabení o vylúčeného slovenského obrancu Lukáša Štetinu.

Praha 12. marca (TASR) - Futbalisti Sigmy Olomouc zvíťazili v zápase 25. kola českej Fortuna ligy na pôde MFK Karviná 2:1. Na víťazstve sa otváracím gólom stretnutia podieľal slovenský stredopoliar Lukáš Greššák. Pre hostí to bola prvá výhra presne po mesiaci, domáci sa naposledy tešili 5. februára.

Darilo sa druhému pražskému klubu Sparte, "Rudí" si s Pardubicami na Letnej poradili 3:0 po góloch Ladislava Krejčího, Martina Mincheva a slovenského záložníka Lukáša Haraslína. Ten síce hral až od 56. minúty, no do konca riadneho hracieho času stihol na jeden gól prihrať a druhý sám vsietiť.

Česká liga - 25. kolo:

Sparta Praha - FK Pardubice 3:1 (0:0)
Gól: 60. Krejčí, 85. Minchev, 90. HARASLÍN - 90.+2. Černý
/L. Haraslín hral od 56. min a strelil gól, D. Hancko (obaja Sparta) hral celý zápas + ŽK/

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:0 (2:0)
Góly: 5. Čolič, 43. Škoda
/M. Králik a L. Skovajsa hrali celý zápas, D. Šípoš bol na lavičke náhradníkov - J. Považanec hral celý zápas/

MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:2
(0:1)
Góly: 51. Papadopulos - 5. GREŠŠÁK, 58. Navrátil
/P. Bajza odchytal celý zápas, R. Mikuš odohral celý zápas + ŽK - L. Greššák hral do 56. min a 1 gól, J. Chvátal hral celý zápas, M. Macík odchytal celý zápas/

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Gól: 14. Olayinka (vlastný), ČK: 20. ŠTETINA (Liberec)
/M. Koscelník odohral celý zápas, L. Štetina hral do 20. minúty + ČK, Ľ. Tupta hral do 67. min, K. Mészáros a M. Stoch boli na lavičke náhradníkov - I. Schranz odohral celý zápas + ŽK, J. Hromada hral do 61. min/