Omán v ázijskej kvalifikácii MS 2022 senzačne triumfoval v Japonsku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V 88. minúte rozhodol o prehre gól striedajúceho Issama Al Sabhiho. Ten prišiel na ihrisko iba štyri minúty pred svojim zásahom.

Osaka 2. septembra (TASR) - Futbalisti Ománu sa postarali o prvotriedne prekvapenie, keď v úvodnom stretnutí B-skupiny záverečnej tretej fázy ázijskej kvalifikácie MS 2022 vyhrali v Osake nad domácim Japonskom 1:0.

Japonci pritom predtým v úvodných dvoch fázach kvalifikácie ani raz nezaváhali a pripísali si osem víťazstiev z ôsmich duelov. Vo štvrtok však v daždivom počasí dlho nevedeli prekonať obranu outsidera a napokon v 88. minúte rozhodol o ich prehre gól striedajúceho Issama Al Sabhiho. Ten prišiel na ihrisko iba štyri minúty pred svojim zásahom.

Japonsko je najvyššie nasadený tím v ázijskej kvalifikácii a nechýbalo na predchádzajúcich šiestich svetových šampionátoch. V B-skupine ešte figurujú Austrália, Čína, Saudská Arábia a Vietnam. Priamy postup na MS do Kataru si vybojujú prvé dva tímy.