< sekcia Šport

Orenburg má ďalších nakazených, neodohrá zápas s Uralom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vedenie Ruského futbalového zväzu (RFU) už v utorok skontumovalo Orenbrugu zápas s FC Krasnodar, ktorý sa mal hrať v sobotu, no po vypuknutí nákazy v klube ho zrušili.

Moskva 1. júla (TASR) - Futbalisti ruského klubu FC Orenburg nenastúpia ani na stredajší zápas s FK Ural Sverdlovská oblasť, pretože sa v ich tíme objavili ďalšie prípady nákazy novým koronavírusom.

Vedenie Ruského futbalového zväzu (RFU) už v utorok skontumovalo Orenbrugu zápas s FC Krasnodar, ktorý sa mal hrať v sobotu, no po vypuknutí nákazy v klube ho zrušili. Pred týždňom mali pozitívne testy šiesti hráči a dvaja členovia realizačného tímu, teraz k nim pribudlo ďalších desať osôb.

Zatiaľ nie je známe, či sa stredajší zápas odohrá v novom termíne, alebo či ho vedenie RFU skontumuje v prospech Uralu. Zväz tak urobil prvýkrát v utorok, predtým sa Dinamo Moskva, ktoré malo taktiež nakazených hráčov, dohodlo s Krasnodarom na odložení duelu. Horšie dopadol FC Rostov, jeho A-tím musel do karantény a tak proti Soči, ktoré odmietlo posunúť stretnutie, nastúpil s juniorkou a tá prehrala vysoko 1:10. Informovala agentúra AP.