Quantcast
< sekcia Šport

Osaková mala po vlaňajšom odstúpení strach z návratu na Roland Garros

Japonská tenistka Naomi Osaková, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Trochu som sa obávala, že tu narazím na ľudí, ktorých vtedy moje správanie nahnevalo, uviedla tenistka.

Paríž 20. mája (TASR) - Japonská tenistka Naomi Osaková mala obavy ohľadom svojho štartu na tohtoročnom Roland Garros. Bála sa stretnutia s ľuďmi, ktorých mohlo nahnevať jej vlaňajšie kontroverzné odstúpenie z tohto grandslamového turnaja.

"Trochu som sa obávala, že tu narazím na ľudí, ktorých vtedy moje správanie nahnevalo. Samozrejme sa mi nepáčil ani môj vtedajší prístup. Starosti mi robila aj táto tlačová konferencia, pretože som vedela, že dostanem veľa otázok," uviedla 24-ročná tenistka pre AFP počas mediálneho dňa pred nedeľným štartom podujatia.

Bývalá svetová jednotka sa minulý rok rozhodla bojkotovať médiá, za čo dostala finančnú pokutu a hrozbu vylúčenia z turnaja. Nakoniec sa odhlásila sama už po prvom kole. Následne vynechala Wimbledon a v septembri si dala niekoľkomesačnú pauzu, ktorú odôvodnila problémami s depresiou.

V úvode Roland Garros nastúpi proti Američanke Amande Anisimovej, ktorá ju zdolala v treťom kole januárového Australian Open v troch setoch 4:6, 6:3 a 7:6 (5). Najlepšie zarábajúca športovkyňa minulého roka má na konte štyri grandslamové tituly.