Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Šport

Oslavy 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici aj s pretekárom M. Vaculíkom

Na archívnej snímke slovenský pretekár Martin Vaculík na plochej dráhe v Žarnovici. Foto: TASR - Dušan Hein

Súčasťou podujatia bude počas celého víkendu aj sprievodný program.

Žarnovica 25. júla (TASR) – Slovenský pretekár Martin Vaculík nebude chýbať na nedeľňajšom podujatí pri príležitosti 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici. Deň predtým sú v dejisku na programe preteky o postup ma majstrovstvá Európy juniorov. Informoval o tom Speedway Club Žarnovica.

Spolu s Vaculíkom štartujú v nedeľu ďalší devätnásti jazdci z jedenástich krajín vrátane Švéda Antonia Lindbäcka. Ten patrí k svetovej špičke a deväť sezón jazdil ako stály účastník seriálu majstrovstiev sveta GP. Pretekári budú štartovať v jednotlivých jazdách až piati a čaká ich šesťčlenné finále. Vaculík má v tomto roku v MS GP na konte triumf v Prahe a druhé miesto na podujatí vo švédskej Malille. V máji vyhral aj v Žarnovici a zaistil si tak miestenku na augustovú GP Challenge vo Švédsku, kde bude bojovať o účasť v seriáli majstrovstiev sveta v ďalšej sezóne.

Súčasťou podujatia bude počas celého víkendu aj sprievodný program. Pre divákov je pripravená výstava historických fotografií, ktoré zachytávajú dejiny plochej dráhy v Žarnovici i výstava plochodrážnych strojov.