Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 5. december 2025Meniny má Oto
< sekcia Šport

Ovečkin zaznamenal 823.bod v Capital One Arena a vyrovnal zápis Mikitu

Hráč Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa raduje z gólu počas zápasu zámorskej NHL Washington Capitals - Calgary Flames vo Washingtone 25. februára 2025. Foto: TASR/AP

Už len 12 zásahov ho delí od prekonania rekordu Waynea Gretzkého.

Washington 26. februára (TASR) - Kapitán hokejistov Washingtonu Alexander Ovečkin pokračuje v stíhacej jazde na historický rekord najlepšieho strelca NHL. V noci proti Calgary (1:3) strelil svoj 883. gól v kariére a už len 12 zásahov ho delí od prekonania rekordu Waynea Gretzkého. Okrem toho vyrovnal aj zápis legendárneho slovenského rodáka Stana Mikitu.

Ruský krídelník zaznamenal 823. bod v domácej Capital One Arene a zaradil sa v tejto štatistike na piate miesto v histórii po bok Mikitu. Ten nazbieral 823 bodov v aréne Chicago Stadium. Viac bodov v jednej hale nazbierali len Gordie Howe (1048 v Detroit Olympia), Mario Lemieux (935, Mellon Arena), Wayne Gretzky (933, Skyreach Centre) a Steve Yzerman (897, Joe Louis Arena).

Ovečkin sa vo veku 39 a viac rokov sa stal len štvrtým hráčom histórie, ktorý strelil 30 gólov v sezóne. Trikrát to dokázal Gordie Howe, raz Johnny Bucyk a Teemu Selänne.