< sekcia Šport

Canelo podpísal atraktívny kontrakt, naplánovali zápas Pacquiaoa

Na archívnej snímke boxer Canelo Alvarez./span> Foto: TASR/AP

Mexičan Saúl "Canelo" Álvarez sa po odchode Mayweathera do športového dôchodku stal najväčšou hviezdou boxerských prenosov v USA.

Las Vegas 18. októbra (TASR) - Filipínsky profesionálny boxer Manny Pacquiao sa 12. alebo 19. januára stretne pravdepodobne v Las Vegas s Američanom Adrienom Bronerom. V júli získal sekundárny titul verzie WBA vo welterovej hmotnostnej kategórii, keď spôsobom TKO zdolal Argentínčana Lucasa Matthysseho a prvýkrát po takmer deviatich rokoch ukončil zápas pred časovým limitom.

Tridsaťdeväťročný Pacquiao (60-7-2, 39 KO) nedávno podpísal zmluvu s manažérom a poradcom Alom Haymonom, ktorý spolupracuje s Bronerom i Floydom Mayweatherom. V uplynulom čase sa začalo špekulovať o odvete Mayweather - Pacquiao, v roku 2015 sa radoval Američan.

Mexičan Saúl "Canelo" Álvarez, ktorý sa po odchode Mayweathera do športového dôchodku stal najväčšou hviezdou boxerských prenosov v USA, podpísal nesmierne lukratívny kontrakt s vysielateľom DAZN na päť rokov, jedenásť súbojov v hodnote minimálne 365 miliónov USD. Odštartuje ho 15. decembra, keď zabojuje v New Yorku proti regulárnemu šampiónovi WBA v superstrednej váhe Rockymu Fieldingovi zo Spojeného kráľovstva. "'Canelo' je najlepšie zarábajúci športovec na svete. Je extrémne šťastný," povedal promotér Oscar De La Hoya pre ESPN.

Američan Terence Crawford má na konte najsledovanejší duel tohto roka vo všetkých bojových športoch. Pri jeho sobotňajšom triumfe nad krajanom Josem Benavidezom v Omahe namerali na ESPN 2,708 milióna divákov. Crawford obhájil opasok organizácie WBO vo welterovej divízii.