< sekcia Šport

Pál Dárdai sa vrátil na lavičku Herthy Berlín, nahradil Labbadiu

Na archívnej snímke slovenský hráč Berlína Peter Pekarík a tréner Herthy Pál Dárdai oslavujú úvodný gól v zápase 26. kola nemeckej futbalovej bundesligy Hertha Berlín - TSG 1899 Hoffenheim v piatok 31. marca 2017. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Hertha, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, získala v uplynulých štyroch kolách bundesligy jediný bod.

Berlín 25. januára (TASR) - Maďarský tréner Pál Dárdai sa vrátil na lavičku futbalistov Heethy Berlín. Bundesligigový klub v pondelok informoval, že Dárdai sa stal nástupcom odvolaného Bruna Labbadiu a jeho zmluva znie do konca júna 2022.

Dárdai už viedol A-tím Herthy v rokoch 2015 až 2019, neskôr v klube pôsobil pri mládežnickych tímoch. Labbadiu stála miesto sobotňajšia domáca prehra 1:4 s Werderom Brémy. Spolu s ním skončil vo funkcii aj generálny manažér klubu Michael Preetz.

Hertha, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, získala v uplynulých štyroch kolách bundesligy jediný bod za remízu 0:0 s 1. FC Kolín. Tím z hlavného mesta figuruje v tabuľke až na 14. mieste, dva body nad pásmom zostupu. Informovala agentúra DPA.