Quantcast
< sekcia Šport

Pálffy si zavaril, zaplati 200 eur a nebude hrať dva zápasy

Krídelník Skalice Žigmund Pálffy Foto: TASR/Dušan Hein

Pálffy tak bude svojmu mužstvu chýbať v piatkovom domácom súboji s Trenčínom a následne v nedeľu v Banskej Bystrici.

Bratislava 17. januára (TASR) - Útočník HK 36 Skalica Žigmund Pálffy si v hokejovej Tipsport extralige nezahrá najbližšie dva zápasy. Štvrtkové zasadnutie Disciplinárnej komisie Pro-Hokej mu totiž za jeho extempore v stretnutí 38. kola v Piešťanoch (vylúčenie na 10 minút+DKZ a trest v hre) uložilo zastavenie činnosti na dva zápasy nepodmienečne a k tomu finančnú pokutu 200 eur.

O jeden zápas viac si nezahrá útočník MHC Mountfield Andrej Themár, ktorý v zápase 27. kola taktiež s Piešťanmi za úder hlavou dostal trest v hre.

"Pri uložení trestu Pálffyho sme vychádzali z doterajšej jeho bezúhonnosti, doteraz ešte nikdy nebol disciplinárne potrestaný," povedal pre TASR predseda DK Vladimír Paštinský. "Pálffy vysvetlil celú situáciu, ktorá ho dohnala k tomu, čo v tom zápase, na ktorom som zhodou okolností bol prítomný, urobil. S niečím podobným sme sa u neho nikdy nestretli. Sám však uznal, že nereagoval správne, že verdikt rozhodcu, aj keď v ňom cítil krivdu, bol správny. Aj preto, že doteraz nebol trestaný, sme mu uložili trest zastavenia činnosti na spodnej hranici (2-6 zápasov), ale finančný trest 200 eur je maximálna pokuta, ktorú v rámci disciplinárneho poriadku môžeme uložiť."

Pálffy tak bude svojmu mužstvu chýbať v piatkovom domácom súboji s Trenčínom a následne v nedeľu v Banskej Bystrici.