Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta
< sekcia Šport

Pánik dostal pokutu za nešportový zákrok na Hrehorčáka

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR - František Iván

Tridsaťtriročný útočník v poslednej minúte 1. zápasu finále play off proti Třincu zahral vysokou hokejkou proti krajanovi Patrikovi Hrehorčákovi a krátko na to zasiahol svojou nohou helmu protihráča.

Praha 17. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik z HC Dynamo Pardubice dostal pokutu od disciplinárnej komisie českej extraligy vo výške desiatich percent z jeho základného mesačného platu. Tridsaťtriročný útočník v poslednej minúte prvého zápasu finále play off proti Třincu zahral vysokou hokejkou proti krajanovi Patrikovi Hrehorčákovi a krátko na to zasiahol svojou nohou helmu protihráča.

Obhajca titulu zvíťazil v prvom stretnutí 2:1 a Pánik môže nastúpiť v druhom stretnutí, ktoré je na programe v stredu opäť v Pardubiciach. Informoval o tom portál hokej.cz. "Disciplinárna komisia posúdila kontakt ako akt nešportového správania a vzhľadom na minimálnu intenzitu kontaktu sa rozhodla uložiť finančný trest," uviedol predseda disciplinárnej komisie Viktor Ujčík. Pánikov faul 48 sekúnd pred koncom tretej časti znemožnil Dynamu v závere pokúsiť sa vyrovnať na 2:2. Slovenský útočník pôsobí v českej extralige od tejto sezóny. V úvode ročníka pôsobil práve v drese Třinca, ale v januári ho "Oceláři vymenili za Davida Ciencialu.