Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Paňková nepostúpila do finále K1, vypadla aj Jessica Foxová

Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková. Foto: TASR/DPA

V piatom podujatí tejto sezóny prvýkrát nezvíťazí Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá má v K1 už istý celkový triumf.

Seu d'Urgell 3. septembra (TASR) - Do finále K1 na podujatí SP v španielskom Seu d'Urgell nepostúpila ani jedna slovenská loď. K najlepšej desiatke mala bližšie Zuzana Paňková, ktorá obsadila trináste miesto a na postup jej chýbalo 3,02 sekundy.

V ženskom semifinále bola najrýchlejšia domáca Maialen Chourrautová (97,41 s), ktorá absolvovala bezchybnú jazdu. Mladá Slovenka urobila jednu chybu, pričom finále ušlo aj svetovej jednotke v kajaku i kanoe Jessice Foxovej. Tá dostala dodatočne dve sekundy za chybu na ôsmej bránke a skončila jedenásta. Na desiatu Martinu Wegmanovú z Holandska jej chýbalo 0,61 sekundy.

Slovák Martin Halčin obsadil 38. miesto, na trať išiel ako prvý a jazda mu vôbec nevyšla. Okrem dvoch dvojsekundových penalizácii dostal aj jednu "päťdesiatku". Čech Jiří Prskavec postúpil z tretieho miesta a zaistili si tak tretí titul vo Svetovom pohári v kariére.