< sekcia Šport

Parahokej:Slováci vstúpili do kvalifikačného turnaja výhrou nad Švédmi

Na snímke zľava predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš, člen výkonného výboru SZĽH Martin Kohút, hráč slovenskej parahokejovej reprezentácie Martin Joppa a generálny manažér slovenskej parahokejovej reprezentácie Miroslav Dráb počas tlačovej konferencie paralympijskej hokejovej reprezentácie po postupe do elitnej kategórie MS 25. novembra 2019 v Bratislave, foto z archívu. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenskí parahokejisti sa v Berlíne stretnú ešte s Japonskom, Talianskom, Nórskom a domácim Nemeckom.

Berlín 26. novembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v parahokeji úspešne vstúpili do kvalifikačného turnaja o postup na zimné paralympijské hry 2022 v Pekingu. V piatkovom úvodnom zápase v Berlíne si poradili so Švédskom 4:0. O jasnom víťazstve rozhodol sústredený výkon celého tímu a hetrik Miroslava Stašáka.

Slováci si štart na turnaji v nemeckej metropole vybojovali ako jeden z troch účastníkov A-kategórie MS 2021. V Berlíne sa stretnú ešte s Japonskom, Talianskom, Nórskom a domácim Nemeckom. Do Pekingu postúpia prvé dva tímy.

kvalifikačný turnaj o postup na ZPH 2022:


Švédsko - SLOVENSKO 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 6., 28. a 29. Stašák, 41. Korman.
Zostava SR: Lepáček – Štít, Kaščák, Fojtík, Ferenčík, Kardoš – Joppa, Ligda, Večerek, Stašák, Korman, Turic, Hlinka


hlas po zápase:


/zdroj: paralympic.sk/
Miroslav Stašák, autor hetriku a najlepší hráč SR: "Moje tri góly boli zásluhou celého tímu. Bol by som sklamaný, ak by som tie šance nepremenil. Som rád, že mi to padalo presne tam, kam som namieril. My sme sa od posledných stretnutí so Švédmi fyzicky aj herne zlepšili, oni podľa mňa stagnovali. V sobotu nás čakajú Japonci, výhra nad Švédskom nám dodá sebavedomie. Samozrejme, chceme vyhrať, verím, že sa nám to podarí."ďalší výsledok:

Nórsko - Japonsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Nemecko – Taliansko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)