< sekcia Šport

Slovenskí parahokejisti prehrali zápas s Ruskom na MS v Ostrave

Na archívnej snímke z 25. novembra 2019 generálny manažér slovenskej parahokejovej reprezentácie Miroslav Dráb Foto: TASR - Pavel Neubauer

Generálny manažér reprezentácie Miroslav Dráb uviedol, že z prehry nie sú smutní a dodal, že dôležitejšie bude poraziť Nórsko.

Ostrava 20. júna (TASR) - Slovenskí parahokejisti prehrali v sobotnom zápase B-skupiny MS v Ostrave s Tímom Ruského paralympijského výboru (RPC) 0:7.

Za najlepšieho hráča Slovenska vyhlásili Martina Joppu. "S herným prejavom nie sme spokojní, robili sme veľa individuálnych chýb a hlavne sme neboli kompaktní v obrane, ako sme si pred zápasom povedali. Verím, že hru zlepšíme, najmä v útočnej fáze," povedal Joppa na webe paralympic.sk.

"My sme si chceli hlavne užiť ten historický vstup medzi elitu. Z prehry nie sme smutní. Rusov dobre poznáme, keďže sa s nimi často stretávame. Kvalitou sú niekde inde, patria medzi trojicu najlepších tímov sveta. Už teraz sa sústredíme na zápas s Nórskom, ktorý potrebujeme vyhrať, ak chceme zotrvať medzi najlepšími," povedal generálny manažér reprezentácie Miroslav Dráb.

V ďalšom zápase Nórsko zdolalo Taliansko 4:3 po samostatných nájazdoch.

B-skupina MS parahokejistov v Ostrave:


Slovensko – RPC (Rusko) 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Góly: 2. a 29. Petrov, 8. Terentjev, 13. Chamzin, 18. Chamzin, 26. Kuznecov, 39. Popov


Nórsko – Taliansko 4:3 po sn