< sekcia Šport

Zanardi podstúpil ďalšiu operáciu, jeho stav je stabilizovaný

Na archívnej snímke z 5. septembra 2012 Talian Alessandro Zanardi pózuje so zlatou medailou počas medailvoej ceremónii na letných paralympijských hrách v Londýne. Foto: TASR/AP

Niekdajšieho pilota F1 zrazilo 19. júna na parapretekoch na handbikoch pri Pienze nákladné auto. Pri nehode utrpel zranenia v tvárovej a lebečnej oblasti.

Miláno 27. júla (TASR) - Bývalý jazdec F1 a štvornásobný paralympijský šampión Alex Zanardi sa podrobil ďalšej operácii mozgu. Informovala o tom nemocnica San Raffaelle v Miláne, v ktorej 53-ročný Talian leží po havárii.

"Zanardi podstúpil náročný neurochirurgický zákrok v súvislosti s komplikáciami spôsobenými prvotným zranením," uviedla nemocnica vo svojom vyhlásení. Operácia prebehla už v sobotu a podľa agentúry DPA dopadla úspešne. Zanardiho stav je stabilizovaný, zostáva však stále na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Niekdajšieho pilota F1 zrazilo 19. júna na parapretekoch na handbikoch pri Pienze nákladné auto. Pri nehode utrpel zranenia v tvárovej a lebečnej oblasti. Už pred sobotňajšou operáciou, ktorej predchádzalo náhle zhoršenie stavu, absolvoval tri náročné neurochirurgické zákroky v nemocnici v Siene, vrátane operácie tváre. Lekári varovali, že mohol utrpieť aj poškodenie mozgu.

Zanardi mal v roku 2001 ťažkú haváriu na motoristických pretekoch série Cart. Museli mu po nej amputovať obe nohy. Neskôr sa z neho stal reprezentant na handbikoch, na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal štyri zlaté a dve strieborné medaily.